AMD Adrenalin sürücüsü kurduktan sonra bilgisayarda anlık donma oluyor

spiderturk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba saygı değer arkadaşlar. Sorunumun yazılımsal olduğunu düşünerek konuyu buraya açmış bulunuyorum. Bilgisayarım Nitro 5 AN517-41 modeli. R7 5800H RTX 3060 ve 16 GB RAM özellikleri mevcut. Bilgisayara AMD Adrenalin sürücüsü kurduktan sonra masaüstünde herhangi bir işlem yaparken ya da video dosyası açmaya çalışırken anlık olarak 1 2 saniye her şey donuyor sonra düzeliyor. AMD sürücüsünü kaldırdığımda sorun ortadan kalkıyor. Tekrar kuruyorum sıkıntı olmuyor ama bilgisayar yeniden başlatınca tekrardan aynı sıkıntı meydana geliyor. Sürücü güncellemesini Windows yapınca bu sefer adrenalin açılmıyor oyun performansı ayarlayamıyorum. Silsem yine aynı şekilde ayar yapılmıyor ve ses sürücüsü de silindiği için ses azalıyor. Bu AMD sürücüsü konusunda ne yapılmalı. Yeni güncelleme gelene kadar sürekli silip yüklemek zorunda mı kalacağım. Eski sürüm yüklesem sorun düzelir mi acaba yoksa tek çare beklemek mi?

Kurduğunuz driver güncel mi? Olmazsa önerilen sürümü veya opsiyonel olanı deneyin.
evet en son sürümünü kuruyorum kendi sitesinden. başka kişilerde de bu sorun mevcut çözümünü bu forumdaki konulardan birinde buldum. ddu ile silip tekrardan kurulum şeklinde ama ilk yüklemede sıkıntı olmuyor. ama bilgisayar tekrar açılınca sıkıntı devam ediyor. eski sürüm bulup deniyeyim birde

evet en son sürümünü kuruyorum kendi sitesinden. başka kişilerde de bu sorun mevcut çözümünü bu forumdaki konulardan birinde buldum. ddu ile silip tekrardan kurulum şeklinde ama ilk yüklemede sıkıntı olmuyor. ama bilgisayar tekrar açılınca sıkıntı devam ediyor. eski sürüm bulup deniyeyim birde

İlk yüklemede zaten driver çalışmadığı için sorun olmuyor. Driverın aktifleşmesi için yeniden başlatmak gerekir bilgisayarı. Eski sürücülerden bulup deneyin dediğiniz gibi.

Arkadaşlar sorun halen devam ediyor. Ve driver kurulumlarıyla uğraşırken bir şey fark ettim. AMD ekran sürücüsünü sildikten sonra sadece NVIDIA sürücüsü varken problem olmuyor ama ikisi birden yüklüyken sıkıntı geri geliyor. Sonra NVIDIA sürücüsünü silip sadece AMD sürücüsünü bırakıyorum yine problem olmuyor. Galiba iki sürücü birden yüklüyken çakışma oluyor. Çakışma problemini nasıl giderebilirim acaba içinizde tecrübeli arkadaşlar var mı?

Arkadaşlar sorun halen devam ediyor. Ve driver kurulumlarıyla uğraşırken bir şey fark ettim. AMD ekran sürücüsünü sildikten sonra sadece NVIDIA sürücüsü varken problem olmuyor ama ikisi birden yüklüyken sıkıntı geri geliyor. Sonra NVIDIA sürücüsünü silip sadece AMD sürücüsünü bırakıyorum yine problem olmuyor. Galiba iki sürücü birden yüklüyken çakışma oluyor. Çakışma problemini nasıl giderebilirim acaba içinizde tecrübeli arkadaşlar var mı?

Çakışma kısmını tam bilmiyorum ama araştıracağım. Bir sorum var. Neden oyun performansını ayarlamak için Adrenalin kullanıyorsunuz? O program üzerinden RTX 3060'a müdahalede bulunabiliyor musunuz?

Çakışma kısmını tam bilmiyorum ama araştıracağım. Bir sorum var. Neden oyun performansını ayarlamak için Adrenalin kullanıyorsunuz? O program üzerinden RTX 3060'a müdahalede bulunabiliyor musunuz?

Aslında adrenalin kullanmasam da oluyor. Ama masaüstünde ekran kullanabilmem için Ryzen7 işlemcisinin görüntü devresinin kullanılması gerekiyor onun içinde mecburen görüntü sürücüsünün yüklenmesi gerekli. Adrenalini yüklemeden Windows Update ile ekran sürücüsünü yükleyincede aynı sıkıntı oluyor, yani adrenalin yüklü değil ama GPU sürücüsü yüklü iken sorun halen devam ediyor. Yüklemesem masaüstü çözünürlük ayarları yapılmıyor ve görüntü bozuk oluyor. Gerçekten çok garip bir durum.

Geri
Yukarı