AMD+AMD mi Yoksa intel+nVidia mı ?

• Konuyu başlatan Kimse
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 42
  • Görüntüleme 5B

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Ben bir AMD hayranıyım önce onu belirtmek isterim. Hayranı derken yanlış anlaşılmasın ama intel ve nVidia'ya göre daha çok seviyorum. Hele ki Mantle teknolojisi ile daha bi' fazla seviyorum. Çok sorulan bir soru ama ben genede bir sorayım. Aşağıdakilerden hangisi hem performans, hem fiyat yönünden daha kârlı olur ?
  • AMD FX 9590 + AMD R9 290
  • AMD FX 8370E + AMD R9 290
  • AMD FX 8370 + AMD R9 290
  • intel i7 4790K + nVidia GTX 980
AMD'yi sevmemi o kadar fazla katmayın lütfen yorumlarınıza. Güç kaynağı ve günlük 8 saat kullanıma göre ayda gelecek elektrik faturası gibi etkenleri de düşünürseniz sevinirim. Teşekkürler.

Fiyat açısından tabii ki AMD intel den ucuz.Fakat performans ve güç tüketimini göz önünde bulundurursak intel ve nVidia bu konuda AMD den üstün diyebilirim.Bütçeniz nedir? ona göre arkadaşlar size yardımcı olacaktır.

i7 4790K + GTX 980. Elektrik faturasında bayağı fark olacaktır, çünkü i7'nin TDP değeri 84 W iken FX 9590'ın ise 220 W.
Diğerleri ?

Fiyat açısından tabii ki AMD intel den ucuz.Fakat performans ve güç tüketimini göz önünde bulundurursak intel ve nVidia bu konuda AMD den üstün diyebilirim.Bütçeniz nedir? ona göre arkadaşlar size yardımcı olacaktır.
Bütçe sorun değil ama bu seçenekler arasından seçilirse sevinirim.

İ7 4790K + GTX 980 bunların arasında en iyi seçimdir. Konu sadece oyun ise, İ5 4690K + GTX 970 de fazlasıyla yeterlidir. Ve AMD tabanlı seçimlerin hepsinden daha iyidir.

4790K'nın güç tüketimi daha az bu elektrik fatırana çok azda olsa yansır.

index.php
index.php

GTX 980'nin güç tüketimi R9 290'dan daha iyi

2.jpg

4790K'nın fiyatı çok yüksek o yüzden i5-4690K kullanabilirsin. AMD+r9 290 alarak fazla ödeyeceğin elektrik faturasını da düşünürsen, i5-4690K+ GTX 980'nin fiyat/performans oranı daha iyidir. Hatta bekleme durumun varsa Intel'in 5.nesil işlemcileri çıkacak, onlar şu anki 4.nesil işlemcilerden daha performanslı ve daha az güç tüketecekler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı