AMD APU İşlemcileri nasıl anlaşılır ?

Eki Görüntüle 63695
Bu sistem nasıl? Anakart ile işlemci uyumlu mu? Sonradan orta seviye bir ekran kartı takcağım için 600w güç kaynağı uygunmu? RAM' in üstünde yazan Cl11 ne demek? 2400mhz Cl11 mi? 1600mhz Cl9 mu?
Bu kadar çok soru sorduğum için kusura bakma ilk kez bilgisayar topluyorum düzgün toplamak istiyorum.
Bu sistem giriş seviyesi oyun için gayet yeterli, incelemede çalıştığına göre anakart uyumludur değil mi :D. Bu linkten toplayabilirsin bilgisayarını, uyumluluğa göre çalışıyor yani işlemci seçtiğinde sadece uyumlu anakartları listeliyor sana.

APU işlemciler alırken kutusunun üzerinde APU yazar. Veya Vatan'a gittiğinizde "Hoop Salih Ağbey, bana oradan bir APU çek!" te diyebilirsiniz. Ramleri 2400Mhz almanızda fayda var. APU sistemler için daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC toplayanlar kesinlikle cok saglam Anakart almasi lazim intel olsun AMD olsun eger sen bu islemcinin Yuksek Performans vermesini istiyorsan kesinlikle en az 500 TL'lik Anakart alman lazim.

Evet birçok ithalatçı ve distribütör APU'ları sadece stok var demek için satın alıyor hatta A10 7850K almayan distribütörler var. Yeni APU'ları beklemek çok daha mantıklı. Birde Dx12 geliyor performansa etkisini tam anlamadan yeni bilgisayar alınmaz, hele ki dolar bu seviyedeyken.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı