AMD Athlon 3000G APU sisteme ekran kartı takılmalı mı?

kayrw14

Centipat
Herkese merhaba. Elimde AMD Athlon 3000G 16 GB 3200MHz ve A320 anakart var. Bu sisteme ekran karti takmali miyim? Yoksa islemciyi degistirmeli ve ekran karti mi almalıyım? Eger sadece ekran karti degistirmem gerekirse monitorde alabilecegim ve 240 Hz civarlarinda almak istiyorum monitoru ve sadece ekran karti takarsam (APU islemci duracak) istedigim performansi alir miyim?

Şimdi sisteme sadece ekran kartı alırsanız. İşlemci zayıf olacağından ileride işlemci değişimi gerekecek.

Eğer PSU nuz iyi ise bütçenizde var ise işlemci ve ekran kartı almak daha mantıklı olur mesela R5 5500 işlemci ve RX6600 ekran kartı ikilisi olabilir. Ya da R5 5600 ve 3060 ikilisi olabilir.

Sadece ekran kartı takarsanız bazı oyunlarda (işlemciye yüklenen) sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Şimdi sisteme sadece ekran kartı alırsanız. İşlemci zayıf olacağından ileride işlemci değişimi gerekecek.

Eğer PSU nuz iyi ise bütçenizde var ise işlemci ve ekran kartı almak daha mantıklı olur mesela R5 5500 işlemci ve RX6600 ekran kartı ikilisi olabilir. Ya da R5 5600 ve 3060 ikilisi olabilir.

Sadece ekran kartı takarsanız bazı oyunlarda (işlemciye yüklenen) sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Hocam daha uygun bir şeyler bakiyorum.

Ryzen 3 3100 ve GTX1650 dusunuyorum.

Son düzenleme:
Hocam daha uygun bir şeyler bakiyorum.

O halde 1050 Ti civarı bir ekran kartı alabilirisiniz. O işlemci için normalde üst sınıf kartlar darboğaz yapacak o yüzden 1050 Ti'ya da RX 560 civarı bir ekran kartı taklılabilir.

Ama bana soracak olursanız ikinci el 2060 ve yine ikinci el 1600 AF (R5 2600) işlemci ikilisi daha iyi performans verebilir. 4K bütçe ile yapılabilir.

Geri
Yukarı