AMD Athlon Laptop Alınır mı? HP 15-db1001nt İncelemesi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
2200-TL-Laptop-İncelemesi-AMD-Athlon-300U-işlemcili-HP-15-db1001nt-1920x1077.jpg

Piyasada en ucuz 2200 TL’ye ortalama 2300 TL’ye satılan bir laptop var masamızda. HP 15-db1001nt modeli. Bu bilgisayar AMD Athlon 300U işlemci ile özellikle hesaplı bir ofis ve internet bilgisayarı ...

Devamı: AMD Athlon Laptop Alınır mı? HP 15-db1001nt İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

2200-TL-Laptop-İncelemesi-AMD-Athlon-300U-işlemcili-HP-15-db1001nt-1920x1077.jpg

Piyasada en ucuz 2200 TL’ye ortalama 2300 TL’ye satılan bir laptop var masamızda. HP 15-db1001nt modeli. Bu bilgisayar AMD Athlon 300U işlemci ile özellikle hesaplı bir ofis ve internet bilgisayarı ...

Devamı: AMD Athlon Laptop Alınır mı? HP 15-db1001nt İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ofis için belki ama oyun için kesinlikle hayır :D

Ofis programlama film izleme için alınır ama oyundan alınmaz oyun için alcaksan 5000 TL yi gözden çıkar laptop için benden sana tavsiye laptop alacağına PC al hem oyun oynarsan hem de işlerini halledersin

Bu tarz Athlon, Pentium, Celeron hatta Core i3/Ryzen 3 işlemcili dizüstü bilgisayarlar ofis kullanımı, programlama, internet kullanımı ve multimedya için tasarlanıyor.
Bu laptop'ları alacaksanız amacınız oyun olmamalı. Yani oyunlarda beklentiniz olmamalı.
Oyun bilgisayarları en az 4500 TL'den başlıyor. Eğer gerçekten iyi bir oyun deneyimi istiyorsanız bütçeyi arttırmanız gerekiyor.
Ben şahsen laptop kullanmayı pek sevmiyorum fakat alacaksam da (mesela üniversiteye geçersem) harici ekran kartı içermeyen bir bilgisayar alırdım. Nedeni ise oyun bilgisayarı alırsam aklım sürekli oyun oynamaya gider ve bu da üniversite hayatımı baltalayabilir diye düşünüyorum.

@Ali Güngör
üniversitedeki kız kardeşim için bu bilgisayarı almayı düşünüyordum. bugün incelemenizi gördüm ve izledim. videoda wifi yongası sıkıntılı olduğu için ethernet kablo bağlayıp kullandığınızı görünce sormak istedim. ne gibi bir sıkıntısı var. kopma, bağlanamama, hız düşüklüğü? ciddi mi yoksa önemsiz mi. kardeşimi ileride kullanım açısından sıkıntıya sokar mı. wifi önemli mesele çünkü.

ayrıyeten 2200 tl fiyatında günlük kullanım için sizin de şuan öneriniz bu laptop mudur, başka bir tavsiyeniz de var mıdır?

Ben şahsen bu bilgisayarı tavsiye etmem. Oyun için zaten asla. Ek olarak ofis bilgisayarında sadece bir editörün yazı yazma ve Excel kullanması dışında bir işe yarayacağını düşünmüyorum.

@Ali Güngör
üniversitedeki kız kardeşim için bu bilgisayarı almayı düşünüyordum. bugün incelemenizi gördüm ve izledim. videoda wifi yongası sıkıntılı olduğu için ethernet kablo bağlayıp kullandığınızı görünce sormak istedim. ne gibi bir sıkıntısı var. kopma, bağlanamama, hız düşüklüğü? ciddi mi yoksa önemsiz mi. kardeşimi ileride kullanım açısından sıkıntıya sokar mı. wifi önemli mesele çünkü.

ayrıyeten 2200 tl fiyatında günlük kullanım için sizin de şuan öneriniz bu laptop mudur, başka bir tavsiyeniz de var mıdır?

@Ali Güngör
cevabınızı bekliyorum. laptopu bugün almak üzereyim.

@Ali Güngör
cevabınızı bekliyorum. laptopu bugün almak üzereyim.

Inceleme konusunu okudunmu bilmiyorum fakat genel olarak söylemek istedikleri benim anladığım kadarıyla büyük beklentiniz yok ise öde ve benzeri şeyler için kullanacaksanız alabilirsiniz ama ileriye yönelik sistemde yükseltme yapmayı düşünürseniz bu size uygun bir sistem değil demişler.

inceleme yazısını dikkatli okumalısınız size istenen cevap verilmiş zaten.

Inceleme konusunu okudunmu bilmiyorum fakat genel olarak söylemek istedikleri benim anladığım kadarıyla büyük beklentiniz yok ise öde ve benzeri şeyler için kullanacaksanız alabilirsiniz ama ileriye yönelik sistemde yükseltme yapmayı düşünürseniz bu size uygun bir sistem değil demişler.

inceleme yazısını dikkatli okumalısınız size istenen cevap verilmiş zaten.
evet okudum. o kısımları anladım tabi ama benim merak ettiğim kısım wifi meselesi sadece. kafaya takılacak bir şey var mı yok mu sadece ali abiden tekrar bir yorum almak içimi rahatlatır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı