AMD B450 ve X470 Anakartlara Zen 3 desteği geleceğini duyurdu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar normalde gelmeyecekti ancak tepkiler uzerine AMD açıklama yaptı ve 4000 serisi işlemci desteği B450 ve X470 anakartlara gelebilir!

Be.

Bence fanboyluğa gerek yok Intel 10. nesil ile çok iyi işler yapacak öyle görünüyor. Zira eger 10700 288 Dolar'dan satışa cıkarsa 3700X daha alınmaz.

Fanboyluk değildi yazma amacım ama AMD gerçekten güzel işler başarıyor. Özellikle 4 nesil soket değiştirmemesi gayet güzel. Ayrıca alt seviye modeller ve anakartlar ile O.C desteği ve çok çekirdekte ki performansları AMD'yi şu an da benim gözümde Intel'den daha iyi yapıyor. Ha 10.nesil de dediğiniz gibi Intel güzel işler yapmış gibi gözüküyor, bekleyip göreceğiz. Sonuçta rekabet olması bizim yararımıza oluyor.

Aynı pin sokette sadece 200 MHz OC yapılmış versiyona destek sunmayan marka mı iyi iş çıkartacak? Intel'i severdim ama Ryzen'den beri yaptıklarından dolayı artık onlara sadece İ11-13775KSF 14NM++++++++ işlemcileriyle başarılar diliyorum.
Dostum öyle deme. Forumda zaten i7 10700 CPU-Z testi konusu var @dogant açmıştı. 3700X'i hem tek hem çoklu çekirdekte geçiyor. Hem de daha ucuz çıkabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı