Çözüm AMD boşta maksimum VRAM saat hızı kullanımı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bir sorun olur mu hocam? Monitör patlamasın elimizde sonra :D
Yanlış değer girerseniz görüntü gelmez. Bunun için cru yanında reset.exe oluyor bunu çalıştırınca tüm ayarlar sıfırlanıyor herhangi bir sorun oluşmuyor. Kendinizi güvenceye almak için bu dosyanın yolunu kopyalayın eğer ekran gelmezse hemen çalıştırı açar yolu yapıştırıp çalıştırırsınız ekranı görmeseniz bile. Veya uzaktan kontrol uygulamaları ile de ekranı görebilirsiniz sanırım. Ben yanlış değer girdim yukarıdaki hesaplamayı öğrenmeden önce sonrasında ekran gitti ama düzelttim. Ekran gitti derken bu arada monitör Aralık dışı uyarısı veriyor, ekran kartına filan bir şey olduğu yok yani.😄

Bu sorun 60Hz'den daha yüksek yenileme hızlı monitör kullanan kişilerde sık görünüyor. Boşta yüksek VRAM saat hızı fazla güç tüketimine ve kartın ısınmasına neden oluyor. Bu yüksek VRAM saat hızı kullanımına tam olarak ne sebep oluyor pek bilemiyorum fakat sürücü kaynaklı değil. Merak edenler için kaynak.

Radeon Software örnek görsel;

Çözüm: Ayarlar - Ekran - Özel Çözünürlükler - Yeni Oluştur - Zamanlama Standardı = CVT Azaltılmış Tıklama - Oluştur.

Sonuç;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorun 60Hz'den daha yüksek yenileme hızlı monitör kullanan kişilerde sık görünüyor. Boşta yüksek VRAM saat hızı fazla güç tüketimine ve kartın ısınmasına neden oluyor. Bu yüksek VRAM saat hızı kullanımına tam olarak ne sebep oluyor pek bilemiyorum fakat sürücü kaynaklı değil. Merak edenler için kaynak.

Radeon Software örnek görsel;

Çözüm: Ayarlar - Ekran - Özel Çözünürlükler - Yeni Oluştur - Zamanlama Standardı = CVT Azaltılmış Tıklama - Oluştur.

Sonuç;
Kardeşim bu durum garantiye girermi??

Görüntü çok kötüleşiyor böyle yapınca. Yahu 2. monitörü bir test edeyim dedim onu söktüm hala geçmedi bu lanet sorun.

6-8 bit farkı bazı monitörlerde fazla hissediliyor. Ben 144Hz yerine 120Hz kullanıyorum daha pratik oluyor. Bu yalnızca yenileme hızından kısmak istemeyip 6-8 bit farkını hissetmeyecekler için alternatif.

6-8 bit farkı bazı monitörlerde fazla hissediliyor. Ben 144Hz yerine 120Hz kullanıyorum daha pratik oluyor. Bu yalnızca yenileme hızından kısmak istemeyip 6-8 bit farkını hissetmeyecekler için alternatif.
Görüntü kötüleşiyor derken tüplü TV gibi bir görüntü elde ediyorum. Daha 2 saat önce böyle bir sorunum yoktu nereden çıktıysa.

Driver'i DDU ile kaldırıp tekrar yükleyince sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı