AMD Chipset Yükleme sorunu hala devam ediyor.

Makaleler
5
Yer
Sancaktepe/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Arkadaşlar AMD üzerinden gelen son chipset güncellemesi sorunlu.

Sistemime temiz kurulum yapmak zorunda kaldım. Sonrasında chipset güncellemesi için yükleme yapmaya çalıştığımda 0% olarak kalıyor. Sonrasında bildirim geliyor yeniden başlatma gerekiyor diye. Ancak yeniden başlatma kurulumun tamamlanmadan kapatılmasına sebep oluyor.

Dünden beri bu sorunla uğraşıyorum. Aklıma gelen her türlü şeyi denedim olmuyor.
Forumdan ve forum dışı kaynaklara baktım baya. Yapmadığım sadece 2 işlem kaldı. Onları yapmak ise içimden hiç gelmiyor. Çünkü dünden beri sisteme en az 4 kez format atmak zorunda kaldım.

Format sonrası şu an için chipset yüklemesi yapmadan kullanıyorum. Artık bir sorun olur mu bilemiyorum.
Format sonrası yüklenenler;
Nvidia sürücüsü, ses sürücüsü, ccleaner, sistem güncellemeleri, Intel LAN driver yüklemesi, Aura, winrar yüklemelerini yaptım şu ana kadar. Bunları tekrar tekrar yapmak çok can sıkıcı bunaldım artık.

Konuyu oluşturma sonrası Photoshop, antivirüs, oynadığım oyunları, steam falan dahi yüklenecek. Bunları tekrar tekrar yapmak istemiyorum artık.

Anakart imzada var ama belirteyim ben. Asus Crosshair VI Hero AMD X370 ve işlemcide Ryzen 1800x.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada bir çözüm yazılmış gibi, deneyebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu denemedim. Denemeye gerek yok benim için diye düşünüyorum temiz kurulum yaptığım için.

Eski sürümü yükledim ama yükleyebildim mi bilemiyorum. Yükleme sırasında arayüzde dönen çember vardı sürekli olarak. Yükleme çubuğu ile alakalı bir hareket yoktu. Sonrasında arayüzde yeniden başlat çıktı ve başlattım.
Daha önceden bu sürümü yüklediğimde böyle olmamıştı.
Çember dönmesi yoktu ve yükleme çubuğu dolması sonrası yeniden başlatmaya yönlendiriyordu.

Eski sürüm ile yeni sürüm yükleme arayüzü değişik geldi bana.

1.PNG
2.PNG

3.PNG

Bunların olması beni yüklendiğini düşündürüyor. Ayrıca donanımdan sürücü sürümü eşleşiyor.

Paylaştığın kaynaktaki yönteme baktım. Yükleniyor ve kaldırılıyor olarak şöyle bir liste çıkıyor ve alta doğru uzuyor.
4.PNG

Yüklü olduğunun bir işareti midir bilemiyorum ama ilerleme yamadan kapattım.

Yüklü olduğunu düşünerek böyle bırakacağım bir süre.
Önümüzdeki günlerde yeni Windows sürümü yayınlanacak 2004 mü neydi adı. Onla beraber artık temiz kurulum yapınca uğraşırım.

Yüklenmemiş galiba.
Asus'un kullandığım bir programını yüklemek için CD takıp çalıştırdım kurulu olduğu görülmüyor.
Şaka gibi resmen.
5.PNG

Son düzenleme:
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Temiz kurulum yaptım sırf bu yüzden yine de fayda etmedi.
Denetim masasından kaldırmak istediğimde herhangi bir sürücü bulamıyor.
1584970691681.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı