AMD denildiği kadar sorunlu mu?

AMD, RX 6000 ve sonrasında oldukça kendisini geliştirdi. GTX 1660 ile RX 6600 ya da RX 6700 XT kıyaslanmaz. Dengi bile değil, kıyaslayan arkadaşın neye göre kıyasladığını anlayabilmiş değilim. RX 5000 serisi almayın, RX 6000 serisini rahatlıkla alabilirsiniz.

AMD, RX 6000 ve sonrasında oldukça kendisini geliştirdi. GTX 1660 ile RX 6600 ya da RX 6700 XT kıyaslanmaz. Dengi bile değil, kıyaslayan arkadaşın neye göre kıyasladığını anlayabilmiş değilim. RX 5000 serisi almayın, RX 6000 serisini rahatlıkla alabilirsiniz.

RX 6700 XT bile şu an 3070 ile yarışıyor hatta bazen geçiyor 1660S ile kıyaslamak kötü olmuş böyle bir kartı.

@LutherHere çoğunun adamakıllı bilgisi yok kardeşim. Yok AMD çöpmüş, leşmiş, ısınıyormuş da ezbere bilgilerle konuşuyorlar. Bir de AMD'nin kronik sorunlu kartlarını kullanıp AMD hakkında genelleme yapanlar daha komik oluyor :D

AMD'ye çöp diyenler, geçmişteki RX 500 ve RX5000 serilerindeki problemleri baz alıyor genelde. Ki o kötü dönemde bile bu sorunu herkes yaşamadı. Şuan AMD hem ekran kartı hem de işlemci piyasasında çok iyi konumda. Ekran kartı sürücüleri iyi durumda şuan. Her markanın kronik sorunları olan modelleri oldu. Örnek kaç adet 4090 Güç kablolarını yaktı birazcık araştırma yapalım.

kıyaslayan arkadaşın neye göre kıyasladığını anlayabilmiş değilim.
Biraz bilgisi varsa güç tüketimini kıyaslamıştır. Yoksa da internetteki cacık benchmark testlerine bakmıştır. AMD'yi geride gösteriyor sarı siteli benchmark testi. %30 puan fark ile.

Sabah sabah hani ben de zamanında parça karıştırdım bir zamanlar da zen 3 ile zen 7'yi karıştırdım tam tersi algılayarak. Bu mesaj gülmekten anırmak seviyesine getirtti az önce beni, boşluğuma geldi sanırım.

AMD'nin çöğğp dedikleri zamandan bugüne aynı R7370'i kullanıyorum. 2018'de wattman hataları vardı, 2019 gibi düzeldi. 2021'de OC yaparak kartın suyunu çıkarttım, 2023 oldu kart hala çalışıyor. Taş gibi GTA 5 de açıyor.

Benim kartta bile yazılımsal olaraksorunları çözdüler. 200 serisinde de çözdüler diye biliyorum. Bunun altındaki kartların zaten 3D performansı yok.

AMD'nin bir CUDA'sı yok sanırım, onunla da alakam olmadığından (çoğu kişinin yok) ne bilgim var ne de umrumda.

AMD kart alırken dikkat edilmesi gereken şey kart üreticisidir. AMD dediğiniz firma çipi üretir satar, kart üreticisi kartı toplar. Eğer gidip de hem Nvidia hem de AMD ile çalışıp, Nvidia ile "AMD kartları kötü yapacağım" anlaşması imzalamış üreticiden alırsanız, elinizde patlar. Kartın AMD'nin ürettiği tarafına bir şey olmaz, çip yaşar. Ne bileyim, lehimden kaçmıştır üretici, fırınlaman gerekir. Kartı cacık yapmıştır, bükülür kırılır.

Ucuzun da ucuzuna yönelip çöp almayın.

@Nizel G R7 370'i zamanında ben de çok kullandım. Aynı kartı iki kere fırınlayarak kullandım. Kart bana mısın demedi ve çoğu oyunu sorunsuz oynadım. 4 sene bu kartı kullandım, AMD bahsedildiği kadar kötü değil de insanımız araştırmıyor işte. İnsanımızın genel kusuru bu, araştırmadan sağdan soldan duyduğu bilgileri söylüyor. AMD çöp diyor, neden çöp diye soruyorsun. Bilmiyorum, birinden duydum diyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı