AMD-E17010 sisteme işletim sistemi önerisi

berko765

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde.
AMD-E17010 Radeon r2.
2 GB RAM.
Bir sistem var. Sizce hangi işletim sistemi ile kullanmalıyım? Veyahut RAM'i 10 yapsam fark eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lubuntu kuruyorum şu an UI'i güzel geldi.
Fedora LXQT/LXDE kursaydın keşke, Ubuntu tabanında Mint haricindeki dağıtımlar biraz sıkıntılı; ama sorun yaşamıyorsan sorun yok.
Sence RAM'i 10 yapmalı mıyım değer mi?
Anakartın desteği de önemli, muhtemelen 8'den fazla desteklemiyordur. GNU/Linux dağıtımlarında sistemini stabil bir şekilde kullanmak için yanına ekstradan 2GB RAM daha alıp 4GB yapman yeterli olur diye düşünüyorum. Ama ne olur ne olmaz anakartının RAM desteğini araştır, ona göre öneri yapalım.

Fedora LXQT/LXDE kursaydın keşke, Ubuntu tabanında Mint haricindeki dağıtımlar biraz sıkıntılı; ama sorun yaşamıyorsan sorun yok.

Anakartın desteği de önemli, muhtemelen 8'den fazla desteklemiyordur. GNU/Linux dağıtımlarında sistemini stabil bir şekilde kullanmak için yanına ekstradan 2 GB RAM daha alıp 4 GB yapman yeterli olur diye düşünüyorum. Ama ne olur ne olmaz anakartının RAM desteğini araştır, ona göre öneri yapalım.

8'e kadar destekliyormuş 6 alıp 8 yapacağım ama vidam asla çıkmıyor vida çıkarma taktiği var mıdır çok saçma bir soru oldu ama kekw.

Geri
Yukarı