AMD ekran kartı driverını yükleyince mavi ekran hatası oluyor

alonetrox

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ne zaman AMD ekran kartı driverını yüklemeye çalışsam mavi ekran hatası alıyorum. Aynı şey Aygıt Yöneticisi'nden AMD Audio Device'yi kaldırdığımda ya da devre dışı bıraktığımda da oluyor. DDU ile ekran kartı driverını silip tekrar yüklediğimde de aynı mavi ekranı alıyorum.
Minidump dosyalarım: https://drive.google.com/file/d/1WwLFdpQB2pE_6lWuy6wOEK-pxDsZQ-8y/view?usp=drive_linK

Hemen veriyorum.

Sizdeki mavi ekranın aynısı bu konuyu inceleyin çözüldü lü bir konu.

@alpermcr69 arkadaş zaten çözdü sorununu kendi. Sorun AMD Audio'daydı sildi düzeldi.

Ekran kartı driverı sorunum çözüldü ama Realtek driverını güncellediğim zaman üstteki yazdığım ses sorunum ortaya çıkıyor.

Ekran kartı driverı sorunum çözüldü ama Realtek driverını güncellediğim zaman üstteki yazdığım ses sorunum ortaya çıkıyor.
Chipset driverlarım güncel.

@alonetrox her şeyi temiz temiz yapın. Sildiğiniz driverı tekrar mı yüklediniz?

Evet, hem ekran kartı driverını hem de ses kartı driverını kaldırıp tekrar yükledim. Ses kartı driverını güncellediğim zaman ses sorunum ortaya çıkıyor. Forumda aynı laptopa sahip bir kişi daha benzer sorunu yaşamış. Onda mikrofon tanınmıyormuş. Benimkinde hem ses sorunu çıkıyor hem mikrofon tanınmıyor.

@alonetrox size önerim Realtek HD Audio yüklemeniz ben onu kullanıyorum. Eğer ki olmazsa aygıt yöneticileri bölümünden yaşadığınız sorunu konu açın.

Hocam AMD Audio driver ve AMD High Definition driverı devre dışı bıraktığım zaman tekrar aynı mavi ekranı aldım.

Hocam AMD Audio driver ve AMD High Definition driverı devre dışı bıraktığım zaman tekrar aynı mavi ekranı aldım.
Aynı sorun tekrar başıma geldi.

Geri
Yukarı