AMD ekran kartı ile OBS pikselleşme olmadan yayın yapma ayarları

eriador34

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 4690K Ecs H81 Anakart 8+4 1600 MHz 12 GB RAM Gigabyte Aourus RX 570 4 GB Ekran kartı WD Green 240 GB SSD Toshiba 2 TB HDD
Merhaba arkadaşlar, bu makalede size AMD encoderdaki pikselleşme sorunu nasıl çözülür onu göstereceğim encoder için NVIDIA gerek yok :)
Arkadaşlar kodlayıcı kısmını öncelikle H264/AVC encoder seçmelisiniz eğer sizde gözükmüyorsa ekran kartı driverını indirmelisiniz aşağıdaki fotoğraflar benim ayarlarım sıralya anlatıyorum nasıl yapacağınızı.
Kalite ön tanımı kısmı bende kalite seçeneği siz bunu dengeli yapabilirsiniz (sorun çıkarmadığı için kalitede kullanıyorum ekran kartım RX 570)
Profil kısmı high olmalıdır önerilen ayarlar için konuşuyorum main vs diğerlerini de deneyebilirsiniz tavsiyem high yönünde.
Profil seviyesi otomatik olmalı
Oran kontrol yöntemi en önemli kısımlardan bir tanesi burasıdır birçoğu kişi CBR kullanıyordur bunu kesinllikle vbr yapmalısınız.
Ön geçiş modu devre dışı.
Hedef bit hızı upload hızınız kaç ise 1 Mbps altını girin (1000 bitrate = 1 Mbps upload) VDSL kullanan arkadaşlarda eğer ping oluşuyorsa yardımcı olabilirim upload kullanırken ping çıkmaması için yazabilirsiniz buraya.
Minimum qp 18 olmalı.
Maksimum qp 18 olmalı.
Geri kalanlar fotoğrafda mevcut ayar olarak onlar öyle geliyor üstekiler ana ayarlardır bu seçenekler sizde gözükmüyorsa çıkış bölümündeki görüntüleme Modunu gelişmiş yapmalısınız ve yeni sürüm OBS de bu kısım gözükmüyor diye biliyorum emin değilim bunun için eski sürüm gerekebilir (ilk makalem olduğu için acemi olabilir kusura bakmayınız yardımcı olduysam ne mutlu)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    60,6 KB · Görüntüleme: 866
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24,7 KB · Görüntüleme: 889
Streamlabs üzerinden de bunu gösterebilir misin çok fazla pikselleşme yaşıyorum.
Ekran kartın AMD mi?

Streamlabs üzerinden de bunu gösterebilir misin çok fazla pikselleşme yaşıyorum.

Bitrateyi kendine göre deneyebilirsin maksimum qp tarafında yayının drop yiyorsa kademeli yükseltbelirsin (40 seviyesinin üzeri pikselleşme yapabilir) eğer 15 upload+ varsa maksimum qp yi 18 seviyesini indirebilirsin.

Dosya Ekleri

• streamlabs.PNG
    streamlabs.PNG
    34,8 KB · Görüntüleme: 602
  • stremlsbas2.PNG
    stremlsbas2.PNG
    31,1 KB · Görüntüleme: 392
  • 3.PNG
    3.PNG
    27,4 KB · Görüntüleme: 651
Son düzenleme:
Ekran kartın AMD mi?

Bitrateyi kendine göre deneyebilirsin maksimum qp tarafında yayının drop yiyorsa kademeli yükseltbelirsin (40 seviyesinin üzeri pikselleşme yapabilir) eğer 15 upload+ varsa maksimum qp yi 18 seviyesini indirebilirsin.
Merhaba Ekran kartım RX 6650 XT Aşırı derecede pikselleime sorunu yasıyorum ancak belirtiğiniz ayarlar benim stream labs de mevcut değil benim menüm bu şekilde.
1679225151550.png

yardımcı olabilirmsiniz.

Merhaba Ekran kartım RX 6650 XT Aşırı derecede pikselleime sorunu yasıyorum ancak belirtiğiniz ayarlar benim stream labs de mevcut değil benim menüm bu şekilde.
Eki Görüntüle 1707250
yardımcı olabilirmsiniz.
Kardeşim pixelleşme sorununu Streamlabs OBS yerine sadece OBS kullanarak çözdüm ben program değiştir yani biraz uğraştırır ama emin ol çok güzel sonuç alabilirsin.

Stream labs önemli değil benim için OBS ayarlarınızı paylaşabilir misiniz?

Hocam geç gördüm kusura bakmayın kodlayıcı kısmında diğer AMD'yi seçmelisiniz bende ki gibi bu AMD kodlayıcısında o kısım çıkmıyor eğer o kodlayıcıya sahip değilseniz ekran kartı driverını yeniden yükleyin.

Hocam geç gördüm kusura bakmayın kodlayıcı kısmında diğer AMD'yi seçmelisiniz bende ki gibi bu AMD kodlayıcısında o kısım çıkmıyor eğer o kodlayıcıya sahip değilseniz ekran kartı driverını yeniden yükleyin.
Benim Obs bu Şekilde
1679777013648.png

Bunları da Rx 6600 obs ayaryapan bir yabancı youtuberden gördüm ama pek bir işe yaramadı gibi.

BReferenceEnable=true EnableVBAQ=false EnablePreAnalysis=true PASceneChangeDetectionEnable=false PATemporalAQMode=1 PAHighMotionQualityBoostMode=1 PAFrameSadEnable=true

İşlemcim R5 5500 4,45 Overclcocklu suanda. İşlemcinin bu duruma etkisi nedir acaba.

Benim OBS bu şekilde.
Eki Görüntüle 1714895

Bunları da RX 6600 OBS ayaryapan bir yabancı YouTuber'den gördüm ama pek bir işe yaramadı gibi.

Breferenceenable = true enablevbaq = false enablepreanalysis = true pascenechangedetectionenable = false patemporalaqmode = 1 pahighmotionqualityboostmode = 1 paframesadenable = true.

İşlemcim R5 5500 4,45 overclcocklu şu anda. İşlemcinin bu duruma etkisi nedir acaba?

Hocam minimiumqp ve maximumqp kodlarını deneyiniz minimumqpyi 36'dan başlatıp test edin bir upload hızınız kaldırırsa 36qp ile çok güzel yayın verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı