AMD Ekran Kartı İle Video Dönüştürme Sorunu

MarjinaL -TR

Hectopat
Daha fazla  
amdcore.jpg

Aiseesoft Video Converter Ultimate ile GPU çekirdeklerini kullanarak daha hızlı video çevirme desteği var. (bkz: Aiseesoft software has been updated with AMD APP technology) Uygulama girdiğimde bu özelliği kullanabilmem için AMD driver kur diyor... Zaten ekran kartı sürücüsü yüklü. (ve AMD kısmı aktif değil görünüyor)

Özelliği açmak için şunları denedim:

-En son sürücüyü tüm içeriği ile beraber kurdum sonuç aynı kaldı. (AMD Catalyst™ Display Driver version 15.20.1062.1004)
-ATI Multimedia Center™ 9.16 adresinden 2006 tarihli encoder' ı yükledim, AMD seçeneği aktif oldu fakat GPU kullanmadı, CPU ile çevirdi.
-Yine aynı adresten diğer uygulamaları yükledim, sonuç aynı. (Tüm bunları yaparken AMD CCC' da 737-21793: How to Convert Videos Using the AMD Video Converter bu adreste gösterdiği "Video Converter" kısmı yoktu.)
-Guru3D DDU ile sürücüyü güvenli modda temizledim, en son sürümü tekrar tüm içeriği ile beraber kurdum, sonuç değişmedi AMD kısmı pasifti.
-C:\AMD\AMD-Catalyst-15.7.1-Win10-64bit\Packages bu kısımda bulunan tüm uygulama ve sürücüleri tek tek yeniden üstüne kurdum. CCC' a video converter kısmı geldi ve açıktı ama Aiseesoft programında AMD kısmı hala pasifti.
-Son 2 adımın üstüne tekrar 2006 tarihli encoder' ı kurdum Aiseesoft programında AMD kısmı yine açıldı ama yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi GPU kullanımı sıfır.

2 Gündür bu sorun ile uğraşıyorum, değerli Technopat ekibinin yardımlarını bekliyorum... @Recep Baltaş @Ali Güngör

Dipnotlar:
  • *Windows 10 Pro 64bit
  • *SAPPHIRE AMD HD5570 1GB 128BIT
  • *INTEL PENTIUM E2200
  • *KINGSTON 4GB DDR3 1333MHZ RAM
  • *ASUS P5G41T-M LX
*Konuda bahsi geçen tüm program ve sürücüler son sürümdür.

@Recep Baltaş @Ali Güngör çözüm öneriniz yok mu?

AMD'nin OpenCL ile hızlandırma teknolojisini güncel R7 ve R9 ekran kartlarında desteklediği yazılımın sitesinde belirtilmiş. Buna bakarak sizin kullandığınız HD5570 ekran kartının yazılım tarafından desteklenmediğini söyleyebiliriz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı