AMD ekran kartı mı yoksa NVIDIA mı?

İçindeki ekran kartı piyasaya çıktığı dönemler insanlar karantina yüzünden evinden çıkmıyordu. Başka söylemem gereken bir sebep var mı?

7800 XT her açıdan üstün bir kart.

Bende şöyle düşünmüştüm söylediğim sistemde işlemci bir tık daha iyi diye onu seçmiştim fakat hala çok kararsızım.

Bende şöyle düşünmüştüm söylediğim sistemde işlemci bir tık daha iyi diye onu seçmiştim fakat hala çok kararsızım.

7500F ile 7600X temelde aynı işlemciler. 6800 XT ile 7800 XT arasında ise uçurum var. Yaş, mimari, kas gücü, güç tüketimi, RT performansı.

Burada işlemcilerin bir önem yok anlayacağın zaten 7600X'i alan bile kalmadı. 7500F çıktığı gibi gözden düştü.

Size önerim arkadaşın attığı 4070 Super'li sistemi almanız. Örneğin Cyberpunk 2077 gibi bir oyunda AMD 7800 XT, Ray Tracing açıldığı zaman 40-50 FPS'lere düşüyor. Bu dediğim değerler FSR açık hali siz düşünün. O kadar para veriyorsunuz, Ray Tracing, DLSS gibi teknolojierden mahrum kalmamalısınız fikrimce.

Size önerim arkadaşın attığı 4070 Super'li sistemi almanız. Örneğin Cyberpunk 2077 gibi bir oyunda AMD 7800 XT, Ray Tracing açıldığı zaman 40-50 FPS'lere düşüyor. Bu dediğim değerler FSR açık hali siz düşünün. O kadar para veriyorsunuz, Ray Tracing, DLSS gibi teknolojierden mahrum kalmamalısınız fikrimce.
37k bütçeyi bile yalvaryakar yaptım 40k çok zor

Bir de soğutucu yok onda onu da almam lazım vs 43K vs bulur.

37k bütçeyi bile yalvaryakar yaptım 40k çok zor

Bir de soğutucu yok onda onu da almam lazım vs 43K vs bulur.

7800 XT sisteme 899 TL'lik soğutuculardan birini ekle, depolamayı da istediğin bir 1 TB yap 39K bile tutmaz.

Senin alacağın PC bu boşuna Trendyol'a falan bakma, kaderiniz mühürlendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı