AMD ekran kartı yüke girince ekran gidip geliyor

limsthehell

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo IdeaPad Gaming 3 cihazımda -muhtemelen- yaptığım termal macun yenileme işlemi sonrasında, cihazımın dahili AMD ekran kartı yük altına girdiğinde (mesela Discord'dan yayın yaptığımda ve tarayıcılarda 10 sekme civarı açık olduğunda, 4K bir video izlediğimde vs. anlık olarak PC kilitleniyor, siyah ekran oluyor ve 2 saniye sonra geliyor, geldiğinde ilgili streaming uygulaması kapanmış oluyor, Discord veya videoyu izlediğim program yani. Ama bu streaming uygulamaları harici NVIDIA ekran kartıyla çalıştırdığımda bir sorun yaşamıyorum. Bu sorunu olarak çözmem gerek, vize haftam geldiği için servise yollayamam belki de 1 ay kadar ve servise yollamadan bu sorunu halletmek istiyorum çünkü öğrenciyim. Tecrübeli forum üyeleri bana yardımcı olabilir mi? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Cihazın özellikleri:

1710757374524.png

1710757399331.png

1710757447155.png

Dosya Ekleri

• 1710758030686.png
    1710758030686.png
    78,9 KB · Görüntüleme: 17
  • 1710758276621.png
    1710758276621.png
    97 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Normal değildir 65-80 derece normal fakat ötesi sıkıntı siz kilitenmeden bahsediyordunuz FPS monitorün deneme sürümünü indirip rica etsem o şekilde bilgisayarı tekrar kilitleyebilir misiniz? Fiziksel yanlış şekilde yapılan termal macun sonucu sıcaklık mı kilitliyor yoksa yazılımsal mı öğrenelim hemen 87-90-95-100 anormal değerlerdir.

Kilitlenme esnasında bilgisayardan tekrarlayıcı bir ses geliyor mu? Örneğin znnnnn tnnnn gibi vs.
Hocam kilitlenme pozisyonuna soktum bilgisayarı ama üstte de düzenlediğim gibi chipset driverını güncellediğimden beri siyah ekran sorununu yaşamıyorum.

Hocam kilitlenme pozisyonuna soktum bilgisayarı ama üstte de düzenlediğim gibi chipset driverını güncellediğimden beri siyah ekran sorununu yaşamıyorum.

Grafik kartı önceliğini RTX'a ayarlayın hocam Vega uyusun anakartta onun bir işlevi yok zaten BIOS'ta öyle bir ayarınız var mı? Varsa açın hemen Vega devre dışı kalsın.

Grafik kartı önceliğini RTX'a ayarlayın hocam Vega uyusun anakartta onun bir işlevi yok zaten BIOS'ta öyle bir ayarınız var mı? Varsa açın hemen Vega devre dışı kalsın.
Maalesef MUX switch ideapad gaminglerde mevcut değil. İşlemcinin 100 derece olmasının sebebi belki termal macun pump out yapmış olabilir, buna yoruyorum. Açıp yeniden işlem yapacağım sanırım.

Termal macun yenileme işlemimden sonra işlemci 89, kart 82 değerine indi. İnternetten araştırdığım kadarıyla bunlar normal değerler.

Son düzenleme:
Maalesef MUX Switch IdeaPad Gaming'lerde mevcut değil. İşlemcinin 100 derece olmasının sebebi belki termal macun pump out yapmış olabilir, buna yoruyorum. Açıp yeniden işlem yapacağım sanırım.

Termal macun yenileme işlemimden sonra işlemci 89, kart 82 değerine indi. İnternetten araştırdığım kadarıyla bunlar normal değerler.

Durum nedir?

Bir daha o gidip gelme sorununu hiç yaşamadım hocam ilginç bir şekilde. Ama şimdi de bir sorunum var, bilgisayardan bir şeyler dinlerken veya herhangi bir şekilde hoparlör çalışırken ara ara çok küçük hoparlör patlıyor, kulaklıkta da hoparlörde de. Buna bir türlü çözüm bulamadım

Bende de aynisi oluyordu 3'lu prizin omru bitmis onu degistirince duzeldi.
Belki yardimi dokunur.
Bu gercekten olabilir, 3lü prizim cok eski. Bir değişiklik deneyeceğim hocam teşekkürler.

Geri
Yukarı