Ekran kartı yüke girince görüntü gidiyor

Luna1057

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim ekran kartım yüke girince görüntü gidiyor, ekran kartının fanlar fulleniyor. Ama niyeyse GeForce NOW ve YouTube açıkken durduk yere yüke girdi ve görüntü gitti. Yüke sokacak hiçbir uygulama açık değildi. Sadece Steam, Discord ve Chrome açıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim ekran kartım yüke girince görüntü gidiyor, ekran kartının fanlar fulleniyor. Ama niyeyse GeForce NOW ve YouTube açıkken durduk yere yüke girdi ve görüntü gitti. Yüke sokacak hiçbir uygulama açık değildi. Sadece Steam, Discord ve Chrome açıktı.

Sisteminizi söyler misiniz? PSU yetmiyor olabilir fakat fanlar fulleniyorsa termal macunu silip unutmuş olabilirsiniz, ekran kartı 100 dereceyi falan geçince uyarı verip kapanır diye biliyorumda.

İşlemci R5 3600 ekran kartı 2080 Ti RAM 16 GB PSU hatırlamıyorum ama 600W olması lazım tam yetiyor mesela evil within ya da Batman Arkham City de Low grafiklerin üstüne çıkınca oluyor GTA IV en yüksek ayarlar hiçbir sıkıntı yok.

Ekran kartı ısınmıyor bile.

Direk yüke giriyor görüntü gidiyor ama bu sefer hiç yük olmadan oldu.

İşlemci R5 3600 ekran kartı 2080 Ti RAM 16 GB PSU hatırlamıyorum ama 600W olması lazım tam yetiyor mesela evil within ya da Batman Arkham City de Low grafiklerin üstüne çıkınca oluyor GTA IV en yüksek ayarlar hiçbir sıkıntı yok.

Ekran kartı ısınmıyor bile.

Direk yüke giriyor görüntü gidiyor ama bu sefer hiç yük olmadan oldu.

Yüke girdiğinde ekran kartı çok elektrik tüketir, PSU yetmiyorsa sistem anında kapanır. Bilgisayarcıya götürün farklı bir PSU'da denesin sorunun PSU'da olduğunu düşünüyorum.(bilgisayarcı para istemez isterse de 50 TL falan ister sadece)

Bir bilgisayarcıya götürmüştüm ekran kartının bir parçası arızalı demişti ama değiştirelemiyormuş. 1 ay parça beklemiştim onun için. Ama olmadı.

Bir bilgisayarcıya götürmüştüm ekran kartının bir parçası arızalı demişti ama değiştirelemiyormuş. 1 ay parça beklemiştim onun için. Ama olmadı.

Kardeşim monitör gidiyor ve bir anda ekran kartı fan hızın Full hızda çalışıyor öyle mi? Bu sorunu daha 1 ay önce çözdüm öyleyse yardımcı olabilirim.

Aynen öyle monitördeki görüntü gidiyor ve ekran kartının fanları fulleniyor.
Ben bu sorunu ekran kartının ve işlemcinin termal macununu yenileyerek çözdüm. Seninde yaşadığın gibi bendede gayet sıcaklıklar normaldi bunun yüzünden gideceğini hiç tahmin etmiyordum fakat, hem ekran kartının hem işlemcinin termal macununu yeniledim düzeldi. Siz sisteminizin termal macununu ne zamandır yenilemiyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı