AMD ekran kartı yüksek performans modunda PC'yi kapatıyor

AlperKilic

Hectopat
Daha fazla  
Temmuz ayında gelen AMD güncellemesinden sonra laptopumda oyun performansı bakımından birçok sorun yaşamaktayım ve hangi yöntemi denersem deneyeyim sadece kısmen çözümler elde edebildim. İlk başta harici ekran kartını bile görmüyordu oyunlar onboard çalışıyordu bu sorunu hallettim ama şimdi eski ve düşük sisteme ihtiyaç duyan oyunlarda bile performans sorunu çekiyorum. Neredeyse bütün oyunlar sadece "power saving mod"da çalışıyor "high performance" moduna aldığımda ise oyunlar ya kapanıyor ya da sadece siyah ekran veriyor (ama ses alabiliyorum). Isınma ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü PC daha ısınmadan kendini shutdown yapmış oluyor ısınmasına izin vermeden. Bazı oyunlar ve programlar "power saving mod"da en yüksek özelliklerde çalışabiliyor (yeni olmasına rağmen) ama bazı oyunlarda eski bile olsa çok takılıyor yüksek performans ve güç kaynağına dayalı yaptığımda ise direk kapanıyor. 3-4 aydır uğraşıyorum bu uğurda PC'me format bile attım bu yüzden AMD'nin eski sürücülerine de ulaşamıyorum artık(AMD'nin sitesinden eski driverları indirip yüklediğimde ise PC hiç açılmadı onarım moduna girdi ve ben de sistem geri yükleme yapmak zorunda kaldım). Lütfen yardım edin. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı