AMD ekran kartları neden öneriliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2018 yılına kadar hep Nvidia kullandım, AMD'ye karşı önyargım vardı ancak 2018 yılında RX 580 aldım ve daha bugüne kadar tek bir Wattman hatası almadım ya da sıcaklık konusunda tek bir sorun yaşamadım, kartın gördüğü en yüksek sıcaklık değeri 63 derece.

Vatandan iki gün önce pc topladım forumda konu açmıştım toplamadan önce önüme gelen amd önerdi hem işlemci olarak hem ekran kartı herneyse gittim vatan oem indirimi sayesinde ucuza topladım bide ordaki görevlide aynı şekil amd rx serisinden bir kaçını önerdi ben nvdia kullandım şu zamana kadar ve çevremde amd yönünden bası ağrıyan yakınan çok tanıdığım oldu benchmark ve testmiş filan o tabloların rakamların hiç biri beni bağlamıyor bana göre kalite ve kafam ağrımasın diyorsan en iyisi nvdia bu arada gtx 1060 6 GB 192 bit modelini aldım çok memnunum.

Sapphire RX580 8GB aldım, alırken hem AMD hem de Sapphire olması nedeniyle az çok korkmuştum fakat neredeyse 2 sene geçti tek bir sorun dahi yaşamadım. Dark N10 kasası içinde kullanıyorum ve 75 derecenin üstünü geçtiğini henüz görmedim.

2018 yılına kadar hep Nvidia kullandım, AMD'ye karşı önyargım vardı ancak 2018 yılında RX 580 aldım ve daha bugüne kadar tek bir Wattman hatası almadım ya da sıcaklık konusunda tek bir sorun yaşamadım, kartın gördüğü en yüksek sıcaklık değeri 63 derece.
Hocam hangi model o? Gerçekten çok merak ettim.

Çünkü F/P Kralı AMD. Her zaman öyle de olmuştur.

Yazılım bu. %100 hatasız yazılım olmaz. Nvidia sütten çıkmış ak kaşık mı? Nvidia çok mu sorunsuz? Nvidia, kendini bir şekilde bu sorunlarını temizledi, giderdi. AMD de aynı şekilde kendi güncellemeleri ile bu sorunları ortadan kaldıracak.

Bu çok basit bir sorun ve çözülmesi de basit.
Evet sütten çıkmış ak kaşık.
400-500 TL daha az ödeyip, %30-40 daha fazla performans almak daha mantıklı geliyor da o yüzden. Isınma sorunu da birazcık basit bir sorun. Gidip MSI Armor veya Asus Dual modeli alırsanız, Nvidia kartlar da ısınıyor.
Dostum elimde 1080ti var. Mini model iki fan. 80 dereceden aşağı inmiyor güçlü oyunlarda. 89 dereceyi gördüğü bile oluyor. Ama fps düşüşü hiç yaşamıyorum. En çok zorlayacak oyunlarda bile. Amd pişmanlıktır. Zamanında çok kullandım. Donanımsal hatalardan geçilmiyor cihaz. Bir kere alırım, fazla para öderim dişimi sıkıp tam alırım.
Bu arada 1660 fiyatına, hatta çok az daha ucuza Vega 56 var. Peki biz neden aynı fiyata çok daha yüksek, bir buçuk kat performans almayalım?
Tercih meselesi. Ben aldığım şeyin sağlam olmasını isterim. Sorunsuz çalışmasını. İkide bir bana arıza çıkarırsa yada oyunumu engellerse parçalarım kartı.

Ayrıca Nvidia sürücülerle planlı eskitme yaparken AMD optimizasyonlarla oyun performansını artırabiliyor.
Bahsettiğin durum çok eski ekran kartlarında mevcut. Apple gibi koca bir marka bile bunu kendi telefonlarına uyguluyor?

Son düzenleme:
Evet sütten çıkmış ak kaşık.

Dostum elimde 1080ti var. Mini model iki fan. 80 dereceden aşağı inmiyor güçlü oyunlarda. 99 dereceyi gördüğü bile oluyor. Ama fps düşüşü hiç yaşamıyorum. En çok zorlayacak oyunlarda bile. Amd pişmanlıktır. Zamanında çok kullandım. Donanımsal hatalardan geçilmiyor cihaz. Bir kere alırım, fazla para öderim dişimi sıkıp tam alırım.

Tercih meselesi. Ben aldığım şeyin sağlam olmasını isterim. Sorunsuz çalışmasını. İkide bir bana arıza çıkarırsa yada oyunumu engellerse parçalarım kartı.

Bahsettiğin durum çok eski ekran kartlarında mevcut. Apple gibi koca bir marka bile bunu kendi telefonlarına uyguluyor?
O kart yakında yanar zaten. 😃

Risk var diye her kart sorunlu demek hatalı olur, ama AMD tarafındaki risk oranının daha fazla olduğunu unutmamak gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı