AMD ekran kartları neden öneriliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı hatalar nvidia kartlarında da var. O zaman nvidia da hatadan geçilmiyor. Gelip burda bir şey bilmeden konuşma.
Nvidia kullandığını söyleyen yok gidip okuduğunu anlama dersi al. Sorunun cevabının nerede olduğunu da söyledim onu da bulamamışsın. WattMan, ısınma ve sürücü hatalarından bahsediyorum bunlar sadece 3 tanesi. Neymiş? Kullanmak gerekmiyormuş.

hangi modeli kullandın ? AMD şans işi.
Çok yanlış düşünceler içindesiniz. Genel olarak teknoloji şans işi. Türkiye'de insanların maddi durumu çok yüksek bütçeli sistemlere elvermediği için az parayla daha iyi performans almak istiyorlar. Bu yüzden bileşen konusundaki tercihlerini AMD'den yana kullanıyorlar. Muhtemelen nVidia kartlar da bu kadar çok tercih edilseydi şikayet sayısı da aynı oranda olacaktı. Gelgelelim yabancı forumlarda da milyon tane nVidia kartlarından şikayetçi insan var.

Bu konuda taraftarlık olmaz. Ben çok kullanılmayan bir RX580 modeli (Gigabyte Aorus) kullanıyorum ve çok memnunum. nVidia tarafında paramın karşılığında alacağım performans çok daha düşüktü çünkü. Param olsaydı AMD'nin yüzüne bakmaz gidip RTX 2080 Ti alırdım.

Bence AMD ekran kartlarını LG Telefonlara benzetebiliriz. Çoğu sorunlu Ancak F/P oranı gayet iyi. Nvidia ise Samsung Telefonlara benziyor. F/P oranı kötü ancak çoğu sorunsuz.

Son düzenleme:
Teknoloji şans işidir evet AMD dahada şans işi geçenlerde RX 570 Pulse modelim hiçbir ayar yapmamama rağmen WattMan hataları verdi iade ile Nitro modeli aldım şuanlık problem yok mesela Nvidia'da soğutma dışında aynı modelin farklı markaları fark etmeksizin AMD'de bu iş tamamen şans işi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı