AMD ekran kartları hakkında

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Öncelikle bu konuyu açma nedenim bir şeyi kanıtlamaya çalışmak değil kesinlikle ancak AMD ekran kartlarının tutulmamasının, yazılımının düzgün olmamasının, kronik WattMan hatalarının insanları NVIDIA'ya ittiğini söylediğimizde bu forumda çok tartışma çıktı. Bu konunun uzmanlarından birisi Recep Baltaş'ın tweet dizisi bizim gibi AMD ekran kartlarına karşı soğuk olan kişilerin neden soğuk olduklarına dair kısa bir bilgilendirme yapmış. Paylaşmak istedim.

Dosya Ekleri

• 201170E6-F7EE-400F-9117-4007DC06A953.jpeg
    201170E6-F7EE-400F-9117-4007DC06A953.jpeg
    110,5 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:
6000. Serisinde. WattMan. Kronik. Değil. 500. Ve. 5000. Serisindeki. Hatayı. Devamlı. Hortlatmayın.

Kaldı ki WattMan sadece sürücü kaynaklı bir hata bile değilken bu hatadan devamlı AMD'nin sorumlu tutulması adil değil. NVIDIA'nın sürücü sorunları çıktığında kaç kişi sesini çıkarıyor, AMD'de çıktığında kaç kişi çıkarıyor?

Dipnot: AMD'nin Linux sürücüleri NVIDIA'nınkinden daha iyi, ama kimsenin umrunda değil ne yazık ki.

Ryzen 4500 ve RTX 3050 ile sistem dizmenin 12100F ve RX 6600 sistem dizmeyle aynı paraya gelmesi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürücü olayına ekleme yapayım. WattMan vermeyince sürücü stabil sanıyor bazı arkadaşlar. Kaç tane AMD kart kullandım, kendi OC denemelerim dışında hiç WattMan almadım desem yeridir. Ama çıkıp sürücü stabil demiyorum. Özellikle şu oyundaki akıcı görüntüyü veremiyor NVIDIA kadar.

6000. Serisinde. WattMan. Kronik. Değil. 500. Ve. 5000. Serisindeki. Hatayı. Devamlı. Hortlatmayın.

Kaldı ki WattMan sadece sürücü kaynaklı bir hata bile değilken bu hatadan devamlı AMD'nin sorumlu tutulması adil değil. NVIDIA'nın sürücü sorunları çıktığında kaç kişi sesini çıkarıyor, AMD'de çıktığında kaç kişi çıkarıyor?

Dipnot: AMD'nin Linux sürücüleri NVIDIA'nınkinden daha iyi, ama kimsenin umrunda değil ne yazık ki.

Hortlatacak bir durum yok. Kullanıcı deneyimi ve sorunlar ortada. AMD ekran kartında başarısız kabul edin.
Sürücü olayına ekleme yapayım. WattMan vermeyince sürücü stabil sanıyor bazı arkadaşlar. Kaç tane AMD kart kullandım, kendi OC denemelerim dışında hiç WattMan almadım desem yeridir. Ama çıkıp sürücü stabil demiyorum. Özellikle şu oyundaki akıcı görüntüyü veremiyor NVIDIA kadar.
Aynen öyle hocam.
İşlemci AMD, Ekran Kartı Nvidia.
Para varsa yine Intel. AMD’de RAM OC performansı da bir sorun mesela. Tabii AMD işlemci de genel olarak başarılı buna lafım yok.

Hortlatacak bir durum yok. Kullanıcı deneyimi ve sorunlar ortada. AMD ekran kartında başarısız kabul edin.

Benden de bi' kullanıcı deneyimi gelsin mi? :)

1651943511446.png

Hayır 3060'ı 6600 XT'e tercih edeni anlarım kullanıcıya göre mantıklıdır da, ama WattMan'in sorumlusunu hala sadece AMD olarak göreni zerre anlamam.

Para varsa yine Intel. AMD'de RAM OC performansı da bir sorun mesela. Tabii AMD işlemci de genel olarak başarılı buna lafım yok.

Ben AMD işlemcide pek de sorun yaşamadım açıkçası. Ama AMD kart bezdirdi resmen. Çok zorunda kalmadıkça AMD karta kesinlikle yanaşmam. Zaten oyun oynayanların çok büyük bir kısmı NVIDIA kullanıyor sebebide belli.

Geri
Yukarı