AMD Ekran Kartlarına Güvenilir mi?

Ben isterim ki 2 - 3 tane daha GPU üreticisi olsun. 5 marka olsa seçeneğimiz çoğalırdı ve güzel olurdu. Rekabet olur bizim işimize yarardı. Markacılık yapmak saçma ve cahilce.

Ben isterim ki 2 - 3 tane daha GPU üreticisi olsun. 5 marka olsa seçeneğimiz çoğalırdı ve güzel olurdu. Rekabet olur bizim işimize yarardı. Markacılık yapmak saçma ve cahilce.

Oyun üreticileri ne olacak. Daha iki marka varken sakat oyunlar doğuyor :) Aslında her oyun shadow of mordor gibi düzgün yapılsa derdimiz kalmayacak.

AMD'ye güvenini sarsacak mecra dizüstü bilgisayarlar olmamalıdır. Çünkü Nvidia'ya rakip olamayacak çapta kötü AMD'nin mobil grafik kartları. Masaüstü farklı klasman burada asıl rekabet yaşanıyor. Dolayısıyla masaüstü ekran kartı alacaksan bütün önyargıları kafandan sileceksin.

Arkadaşım laptopa AMD zaten iyi değil ama masaüstünde 5yıllık AMD ciyim.Hiçbir şekilde yüzüstü bırakmaz bende şuan r9 390x msi var. Gir technopata bak full hd gta 5 testine gör nasılmış AMD şuan çıkardığı amd Pro duo nvida gtx Titan X i geçiyor r9 295x2 de geçiyor Titan X i hemde daha ucuz.Ucuza kalite AMD. Mesela gtx 970 1800tl r9 390 1400 tl r9 390 20 fps fark atar gtx 970e gir bak.

He birde AMD'nin eski deviri bitti artık crimson edition çıktı manyak bişey.Yazılımsal anlamda düzeldi AMD.
Aralarındaki fiyat en fazla 100 TL

Kafanizda elbette karisikliklar olacaktir fakat su acidan dusununce sonucta nvidia nin rakibi ve satiliyor ki hala ayakta ve hala rakibi bunlari goze alarak korkmamalisiniz. Grafik ile ugrasiyorsaniz nvidia alin ama oyun ise amd alin. Hala aklinizda suphe varsa su ornegi verebilirim eskiden hyundai marka arabalari bilirsiniz binmeye bile korkulurdu ya da renault fakat simdi duzeltiyorlar cunku teknoloji gelisiyor diger markalarda kendilerini duzeltmezlerse pazarda haklari olmaz.

Eski kronik sorunlar kalmadı bütçeye uyan hangisi ise alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz örneğin ben şu anda R9 380 kullanıyorum o günkü şartlarda imkanım buna yetti ve hiç sorun yaşamadım şu anda durumum daha iyi test sonuçlarını gördükten sonra GTX 1070 alabilirim.

AMD'den korkulacak bir durum yok. Mobil ekran kartlarında Nvidia'nın çok gerisinde, masaüstü ekran kartlarında ise aynı fiyatta bulunan kartlarda AMD her zaman daha performanslı durumda. Yazılım tarafında Nvidia ile yarışacak düzeye geldi. Polaris ekran kartları ile beraber mobil ekran kartlarında da atağa geçecek. Rekabet ortamı olması güzel.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı