AMD ekran kartlarında sürücü arızaları devam ediyor mu?

Ediyor diyenlere aldırış etmeyin genel olarak hiçbir sorunu yoktur. Aynı sorunlar NVIDIA tarafındada mevcut yeterince araştırırsanız 3000 serisi özellikle 3060'ın sosyalde daha çok sorunlu konusu olduğu görürsünüz. Yaşanan sorunlar sadece ekran kartı üzerinden dönmüyor başka bir çakışma sonucu olan şeyleri bile bu AMD bozuk deyip oraya buraya yolluyor arkadaşlarımız herhalde sonra sorun yok deyince teknik servise de sallamaya başlanmış yazık bu AMD'ye vallahi kapatıp gitsinler herkes kurtulsun. Adın çıkmış 9'a inmez 8'e gerçekten. Hayatında bir kere AMD kullanmamış adam bile bu kadar çok konuşuyorsa kullanıp hata alsa demek ki vay halimize ateşe verecek burayı.
Neye dayanarak hiçbir sorun yok diyorsun hocam? Yıllardır ben ve arkadaşlarım AMD kullanıyorduk. Yıllardır sorunlar bitmedi. Hiçbir zaman da bitmeyecek gibi duruyor. AMD, stabil ve sorunsuz yazılım ve kart üretemiyor. Bunu ne zaman kabul edeceksiniz bilmiyorum.

Neye dayanarak hiçbir sorun yok diyorsun hocam? Yıllardır ben ve arkadaşlarım AMD kullanıyorduk. Yıllardır sorunlar bitmedi. Hiçbir zaman da bitmeyecek gibi duruyor. AMD, stabil ve sorunsuz yazılım ve kart üretemiyor. Bunu ne zaman kabul edeceksiniz bilmiyorum.

Yıllardır sistem topluyorum şu an kullandığım sistemde dahil hepsi AMD kartlara sahipti bir kere siyah ekran hata vs. bir şeyle karşılaşmadım. 1 adet 5500XT 2 adet RX580 1 adet 6600XT ve şu an 6700XT. Hata alanlar elbet var oluyor ama genel olarak bütün kartlarda var demek yanlış.

Hangi kartları kullandınız hocam 6600 6600XT kullandım şu an da da 6700XT kullanıyorum hazır sistem değildi hiçbiri kendim toparladım bana kalırsa hazır sistemlerle kurulanlarda sorun var gibi grliyor saçma sapan parçalardan oluştuğu için.

AMD boyları konuya alalım. Ezbere cevaplarınızla belki bir çözüm bulursunuz.

Çok büyük ihtimalle sorununu çözdüm. Başka sorun var mıydı?

Hangi kartları kullandınız hocam 6600 6600XT kullandım şu an da da 6700XT kullanıyorum hazır sistem değildi hiçbiri kendim toparladım bana kalırsa hazır sistemlerle kurulanlarda sorun var gibi grliyor saçma sapan parçalardan oluştuğu için.

Kesinlikle öyle hocam eğer hazır sistem alınacaksa da parçaları sistemin diğer parçalarına uygun şekilde optimize edilip alınmalı. Ben de hiçbir sorun yaşamadım henüz AMD tarafında.

Biz de kendimiz toplamıştık hocam. RX570, 580, 5500XT, 5600XT kullandık. Hepsinde sorun yaşandı. 6000 serisinde de yaşadığını söyleyen kişiler var.

Biz de kendimiz toplamıştık hocam. RX570, 580, 5500XT, 5600XT kullandık. Hepsinde sorun yaşandı. 6000 serisinde de yaşadığını söyleyen kişiler var.

Buyur işte saydığınız kartlara bakın bir bunlarda olmadığını inkar eden yok zaten onları kullanıp 6000 serisini denemeden sorunlu demeyin diyoruz biz zaten NVIDIA da var AMD de olduğu kadar sosyalde yüzlerce 3000 serisinin sorunlarından konu var tek sorun cikmis adı 9A inmez 8'e şu an.

Buyur işte saydığınız kartlara bakın bir bunlarda olmadığını inkar eden yok zaten onları kullanıp 6000 serisini denemeden sorunlu demeyin diyoruz biz zaten NVIDIA da var AMD de olduğu kadar sosyalde yüzlerce 3000 serisinin sorunlarından konu var tek sorun cikmis adı 9A inmez 8'e şu an.

Problem büyük olmasa çözüm açılmazdı. NVIDIA da büyük denecek sorunlar yok.

Şöyle bir sorun oluyor 2 bilgisayarda yaşadığım sorunu belirteyim; ben temiz güzelce driverlerımı kuruyorum sonra Windows güncelleme gönderip kurduğum driverlerın içine ediyor tekrar temiz kurulum yapmak zorunda kalıyorum. Update'i “elle” olarak ayarlarsanız sorun çıkarmaz tabii.

Geri
Yukarı