AMD FidelityFX Süper Çözünürlük 3 (FSR3) 29 Eylül'de resmi olarak piyasaya sürülecek

Bu 2 oyuna gelme sebebi en çok bu Oyunlar'da verim almış olmaları olabilir. Çünkü 3X FPS veriyor bu oyunlarda, bu yüzden göz boyamak için yapılmış olabilir.

Yarın tepkiler gelecek Diye'de belki ayrıldı adam, Allah bilir. 🤣

Eğer ki FSR kütüphanesini güzel kullanırsa bir çıkış yakalayabilir neredeyse her oyunda FSR var ve FSR 3.0 iyi çıkarsa durum muhteşem olur. Şu an en mantıklısı CP77'de FSR 3.0 bekleyip görüntü konusunda DLSS 3.0 ile karşılaştırmak olur. FPS'i yüksek ihtimal fırlatacak fakat görüntü kalitesinden hiç emin değilim.

Hocam ben de tam tersi FPS açısından değil de görüntü açısından bir değişiklik olacağını düşünüyorum. Tıpkı DLSS 3.5 gibi. Bence görüntü şu an için daha değerli hocam. Çünkü gerçekten özellikle 1080p deneyiminde FSR 2.2 şu an görüntüyü çamur ediyor maalesef.

Şahsen 2K için bazı oyunlarda gerekli gördüğüm için kullanıyorum. Örneğin Cyberpunk'ta 20-25 FPS artış gösteriyor, fakat görüntü biraz çamur gibi oluyor. Bu çamurlaşmanın önüne geçilirse çok tatlı olur.

1.png
2.png

Hocam ben de tam tersi FPS açısından değil de görüntü açısından bir değişiklik olacağını düşünüyorum. Tıpkı DLSS 3.5 gibi. Bence görüntü şu an için daha değerli hocam. Çünkü gerçekten özellikle 1080p deneyiminde FSR 2.2 şu an görüntüyü çamur ediyor maalesef.

Kesinlikle umarım ki görüntü olur FPS falan istemiyorum ben görüntü olsun.

Şahsen 2K için bazı oyunlarda gerekli gördüğüm için kullanıyorum. Örneğin Cyberpunk'ta 20-25 FPS artış gösteriyor, fakat görüntü biraz çamur gibi oluyor. Bu çamurlaşmanın önüne geçilirse çok tatlı olur.

Eki Görüntüle 1960734Eki Görüntüle 1960735

Hocam size önerim XeSS açın çok daha iyi.

İddiaları FSR 2 destekli oyunları çabuk ve hızlı bir şekilde çıkarmak. Kolay olduğu için artık bu saatten sonra hızlanacağız diyor.

Açıkçası donanım desteksizi geçtim, kısıtlı donanım destekli bir FMF bile bence kesinlikle FG kadar tatmin edemez. Performans sunsa başka bir yerden kısar. Asla gerekli deneyimi sunamaz. Bir de görüntüyü garip bir şekilde çamur ederse veya verdiği yapay karelerle görüntüyü ufaktan pürüzlü hale getirirse bile verilen paraya yazık gerçekten. Koskoca 7900 XT, 4070'e karşı cortlamaz umarım.

Katılıyorum benim de endişem bu yönde. Frame Generation, FMF, Motion Smoothing, Soap Opera Effect adına istediğimi koyalım çok komplike bir teknoloji ve rahat 10 senedir bilinen bir olay. Bunu kullanıcıyı rahatsız etmeden, gerçek zamanlı kullanmak ve dediğin görüntü bozulmaları, kare atlamaları, pürüzler vb. yaşanmadan ortaya sunmak sıkıntılı bir iş.

Hatırlayanlar bilir DLSS 3.0 ilk çıktığında çok fazla bozukluklar vardı, bazen bir kare tamamen bozuk olabiliyordu. Tabii NVIDIA'nın optik akış güçlendiricileri ve tecrübesi bunu çözebildi ama AMD tamamen yazılım desteği ve daha az tecrübe ile ne denli bunu iyi tutabilecek. Neyse yarın olsun da daha iyi anlarız testlerden.

Geri
Yukarı