AMD FidelityFX Super Resolution Teknolojisini Destekleyecek Oyunlar Ortaya Çıktı

Hocam art niyet bilmediğin ve kullanmadığın şeyler için beslenir ön yargı gibi ben kullandığım için biliyorum ama benim kullandığımla farklıymış arkadaşın attığı gibi zaten fark ettiyseniz oysa diye belirttim yorumumda.
Bekleyip görmek lazım. "Yanına yaklaşamaz" demek çok hazır bir cevap oluyor. Yapmayın yani.

Para biriminin 10'da biri değerinde bir ülkedeyken koskoca işlemci ve çip sektörünün %20'sini almayı başarmış bir firmaya bizim pek köstek olabileceğimizi sanmıyorum
AMD, bir an da yükselmedi. Yıllarca birçok ülkede "ısınıyor, sürücüleri kötü, ikinci sırada" gibi laflarla yaftalandı. Eğer araştırma yapmadan, incelemeden, sorgulamadan alım yapılmaya devam edilseydi Intel işlemcilerinde fiyatlar düşmezdi. Ekran kartı piyasasında da bir şeyler yapmak isteniyor. Destek vermek lazım. Tercih sizindir ancak kendinizi küçük görmeyin.

Bu toplam 12 oyun dışında başka hangi oyunlara gelir acaba?
Veya sadece bu 12 oyuna özel değildir umarım.

Toplam 19 şu anda. 7 tanesi 22 Haziran günü direkt gelecek kalan 12 tanesi de yakın zamanda. Sonradan başka oyunlar da eklenecektir. Bu siteden eklenmesini istediğin oyunları yazıp AMD'ye gönderebiliyorsun.

Bekleyip görmek lazım. "yanına yaklaşamaz" demek çok hazır bir cevap oluyor. Yapmayın yani.

AMD, bir an da yükselmedi. Yıllarca birçok ülkede "ısınıyor, sürücüleri kötü, ikinci sırada" gibi laflarla yaftalandı. Eğer araştırma yapmadan, incelemeden, sorgulamadan alım yapılmaya devam edilseydi Intel işlemcilerinde fiyatlar düşmezdi. Ekran kartı piyasasında da bir şeyler yapmak isteniyor. Destek vermek lazım. Tercih sizindir ancak kendinizi küçük görmeyin.

Yanına yaklaşamaz lafı gayet doğru. NVIDIA yapay zeka ile yaptığı için bazı oyunlarda daha bile güzel gözüküyor oyun DLSS açıkken. Fakat AMD'nin yaptığı çözünürlük hilesi gibi bir şey kısacası yapay zekanın yaptığıyla yarışamaz.

Bence sevinme o kadar oyun zevkini alt üst eden bir teknoloji 10 FPS fazla alacağım diye kör olmazdım şahsen.
10 FPS ve cozunurluk mu dedi biri? Seni bu konuya davet ediyorum, aylar once acmistim;

Bu gelecek teknoloji ise, daha gelismisi olacak.
Cok iyi degil mi?

Tabi sonuna kadar koklersen camur olur.
Lakin belirli bir degerde goruntu az bir sey bozuluyor ama Radeon Goruntu Keskinlestirme teknolijisi devree giriyor burda. Sonuc tertemiz bir FPS artisi.

Son düzenleme:
Yanına yaklaşamaz lafı gayet doğru. NVIDIA yapay zeka ile yaptığı için bazı oyunlarda daha bile güzel gözüküyor oyun DLSS açıkken. Fakat AMD'nin yaptığı çözünürlük hilesi gibi bir şey kısacası yapay zekanın yaptığıyla yarışamaz.
Yukarıda bunun cevabını verdim. Konuya ortadan girerek yorum yapmanın manası yok. Nvidia'da RTX-DLSS için paraya ek bir işleme birimi alıyorsunuz. AMD ise bunu yazılımsal olarak getireceğini belirtiyor ve skalasını eski kartlara kadar genişletiyor. Hala aynı bakışla yorum yapmak "mantıksız" bir argüman.

Yeni konular

Geri
Yukarı