AMD FSR 2.1'i duyurdu ve 2.0 ile karşılaştırma videosu paylaştı.

Driverları düzeltsin ilk birdaha AMD GPU almam.
Hangi kartla?

6600 XT ile 7. ayımı devirdim, bu süreçte WattMan’ı tetikleyecek bolca şey yaşadım. Bir kere bile WattMan almadım, gül gibi geçinip gidiyoruz. 6000 serisinin mimarisi baya sağlam, WattMan kolay kolay alınmıyor lakin 500/5000 serisinde bu sorunu yaşamak daha olası.

Eğer RX 500/5000 falansa onlar problemliydi.
R9 380 kullanıyorum, çok fazla Wattman hatası alıyorum. Forumda RX 500'ler çıkınca R7/9 300'ler ve RX 400'ler sorunluydu RX 500'ler çözüldü yazıldı. RX 5000'ler çıktı, RX 500'ler sorunluydu yazıldı. RX6000'ler çıktı, şimdi de RX 5000'ler sorunlu yazılıyor. RX 7000 çıkınca da RX 6000'ler sorunluydu yazanlar çıkacak. Ve inatla da bu Wattman çözülmüyor.

Hangi kartla?

6600 XT ile 7. ayımı devirdim, bu süreçte WattMan’ı tetikleyecek bolca şey yaşadım. Bir kere bile WattMan almadım, gül gibi geçinip gidiyoruz. 6000 serisinin mimarisi baya sağlam, WattMan kolay kolay alınmıyor lakin 500/5000 serisinde bu sorunu yaşamak daha olası.
RX 5600 hocam baya oldu çok sorun yaşadım tövbe ettim daha fazla verip nvidia aldım.

R9 380 kullanıyorum, çok fazla Wattman hatası alıyorum. Forumda RX 500'ler çıkınca R7/9 300'ler ve RX 400'ler sorunluydu RX 500'ler çözüldü yazıldı. RX 5000'ler çıktı, RX 500'ler sorunluydu yazıldı. RX6000'ler çıktı, şimdi de RX 5000'ler sorunlu yazılıyor. RX 7000 çıkınca da RX 6000'ler sorunluydu yazanlar çıkacak. Ve inatla da bu Wattman çözülmüyor.
500 serisi ile 3 yılda 1 kere bile Wattman almaz iken RX 6600 ile çok fazla driver sorunu yaşıyorum. AMD alıyorsan sorun yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu bilmek lazım.

FSR 2.5 veya 2.6'da DLSS'i geçer,3.0'da da iyice siler bence AMD bu gidişle. Çok iyi ilerliyorlar.
Şu anki gelen güncellemeler ile DLSS'in yolundan gidiyor. DLSS 2.1'de gelen yenilik ghosting problemi çözüldü, performans arttırıldı idi FSR 2.1'de gelen yenilikte aynı şekilde ghosting çözüldü, performans arttırıldı. DLSS yapay zeka teknoloji ile hep bir adım ötede olacaktır fakat AMD'de şu an hiç fena gitmiyor.

Şu anki gelen güncellemeler ile DLSS'in yolundan gidiyor. DLSS 2.1'de gelen yenilik ghosting problemi çözüldü, performans arttırıldı idi FSR 2.1'de gelen yenilikte aynı şekilde ghosting çözüldü, performans arttırıldı. DLSS yapay zeka teknoloji ile hep bir adım ötede olacaktır fakat AMD'de şu an hiç fena gitmiyor.

Hocam FSR'ın DLSS'den bayağı sonra çıktığını düşünürsek şahane bir ilerleyiş.

Hocam FSR'ın DLSS'den bayağı sonra çıktığını düşünürsek şahane bir ilerleyiş.
Eğer DLSS gibi belli kartları destekleseydi bu kadar ilgi görmezdi ve bu kadar hızlı ilerlemezdi diye düşünüyorum. NVIDIA kartı kullanan adam bile şu anda AMD teknolojisinden yararlanabiliyor ve bu AMD'nin işine geliyor. Tabii kaynak kodlarının paylaşılması sebebiyle DLSS destekleyen her oyunu FSR eklenmeside ayrı bir avantaj.

Geri
Yukarı