AMD FX-6100 255 Derece

BatuhanPlb

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sorunumu en başından itibaren anlatıca lütfen artık bi çözüm bulun yıllardır bi çözüm bulamadım. Elimde bir masaüstü bilgisayar var, özellikleri şu şekilde;
  • İşlemci : AMD FX-6100 X6 3.3 GHz 14 MB AM3 + 95 W
  • Anakart : MSI AMD SOKET AM3 + 760 DDR3
  • Bellek : 2 X 4096 MB DDR3 1333 MHZ
  • Hardisk : 500 GB Serial ATA
  • Ekran Kartı : MSI Nvidia GeForce GTX750Ti 2GB 126 Bit GDDR5 DX11.2
  • İşlemci Fanı: Cooler Master RR-H103-22PB-R1 Amd
Ekran kartını almadan önce GT220 modeli takılıydı, yetersizdi sürekli mavi ekran, restart sorunu falan alıyordum, ekran kartını aldıktan sonra bu sorunlar kısmen geçti. Şimdi de şöyle bi sorunum var; olur olmadık oyunların 5. - 10. dakikasında FPS bir düşüyor bilgisayara rest atana kadar geçmiyor. En basitinden CS:GO, FİFA 16 en low ayarlarda hatta en düşük çözünürlükte açıyorum oyunları fakat bi süre sonra FPS 200'lerden 20'lere düşüyor ve kalıyor. MSI Afterburner'la kontrol ediyorum işlemci sıcaklığım 255 derece gözüküyor büyük ihtimal ısı sensörleri falan yanmış olabilir. Driver'larım sürekli güncel, açık olan programlar sürekli kontrolüm altında haftada 1 fan işlemci temizliği yapıp termal macun yeniliyorum. İşin garip tarafı bilgisayarı yeniden başlattığımda düzelmesi. Sizce sorun nedir çözüm ne olabilir? İstediğiniz dosya, resim falan varsa gönderiyim. Lütfen yardımcı olun, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile aldığınız değerlerin ekran görüntüsünü alabilir misiniz?

Programda bir sorun olduğunu düşünüyorum, çünkü 100 derecenin üzerine çıkılınca PC mavi ekran verecektir. Dahası vermediğini düşünürsek yıllarca bırakın 255' i, 100 derecenin üzerinde dayanması da pek mümkün değil

Kasayı aç, temizle. Format at. Son olarak 50 TL'lik sağlam bir soğutucu al. Eğer alabiliyorsan birkaç tane kasa fanı tak.
110 liralık bi soğutucum olduğunu belirtmiştim. Temizlik ve driverlar kontrolümde olduğunu da belirtmiştim, yine de sağolun.

Programda bir sorun olduğunu düşünüyorum, çünkü 100 derecenin üzerine çıkılınca PC mavi ekran verecektir. Dahası vermediğini düşünürsek yıllarca bırakın 255' i, 100 derecenin üzerinde dayanması da pek mümkün değil
Tam okumadınız heralde, tahminimce ısı sensörlerinin yandığını bu yüzden sürekli 255 derecede gözüktüğünü belirttim.

Aynen doğru dediniz 255 derece ne yahu kaynak makinesi tutsan işlemciye o kadar ısınmaz nerdeyse :)

Son düzenleyen: Moderatör:
255 dereceyi geçtim 85-90 derecenin üzerine çıktığı anda daha siz sıcaklığa bakamadan bilgisayar kendini kapatırdı. Belirtmiş olduğunuz değerlerin bariz yanlış olduğu ortada.

Yazıyı okumadan cevap vermezseniz sevinirim.
Canım kardeşim işlemcinizin 255 derece olup ta o değeri ölçebilmenize imkan yok. Açtığınız konunun başlığı fazlasıyla absürt zaten. Dediğim gibi işlemci 85-90 dereceyi geçti mi bileşenlere zarar vermemek için sistem kendini kapatır. Msı afterburner ile sisteminiz arasında bir uyumsuzluk olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı