AMD FX 6100 GTX 950 Sistem ARMA 3 Düşük FPS Sorunu

MoreThanBlue

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi sosyaller. Sorunumu uzun bir dille anlatacağım, inşallah sıkmam. Bu ilk konum.
Bundan 3-4 ay önce bilgisayar toplamaya başladım:
  • Anakart: ASUS M5A78L-M/USB3
  • İşlemci: AMD FX-6100=Fan:Contact 21
  • RAM: GSkil 4x2 GB 1600 MHz
  • Power: Cooler Master B600 V.2
  • Kasa: Zalman Z3 Plus
  • ATI Radeon HD 5670 1 GB DDR5 128 Bit (Eski kasadan kalma 4-5 yıllık)
Bu sistemle single oyunlarda bir sıkıntı yaşamadım ama ARMA 3 belasında düşük ayarlarda 22-23 FPS aldığım için geriye tek kalan ekran kartı olayını da çözmek istedim. Gittim 2-3 gün önce R7 370 ve GTX 950 arasında kaldım ve GTX 950 aldım.
Heyecanla ARMA 3'ü açtım, ilk single girdim highda gayet güzel bir şekilde oynadım, FPS 80 ila 150 arası değişiyordu.
Can alıcı nokta olan multiplayera girdim, bir de ne göreyim? High'da FPS 22-25-18-16'lara kadar düştü. O anki duygumu anlatamam canım çok sıkıldı. Standart ayarlarda bile FPS aynı, çok bir fark yok. Bazı ayarları düşürdüm yine aynı, bazen 15-20 kişilik SW'lere giriyorum, stabil 25-30 arası. Bazen de 18-24 arası. Bunun için işlemcime OC yapmayı da düşündüm ama bilmiyorum. Bu neden kaynaklı olabilir? Allah'ınızı seviyorsanız bana yardım edin, ramak kaldı kasayı parçalayacağım yoksa. Yok mu yardımcı olabilecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile oyun içinde kaynak tüketimini gözlemleyin. İşlemciniz tam yükte çalışırken düşük FPS alıyorsanız işlemci darboğazı söz konusu olabilir. Ek olarak oyun içerisinde sistem belleği kullanımını da gözlemleyin.

Hocam konu zaman aşımına uğramış ama belki bi faydam dokunur.Hocam multiplayer oyunlarda internet hızının fpsde çok fazla önemi vardır.telefonunuzu bağlayıp şebeke internetiyle girmeye çalışırsanız değişiklik olduğunu görüceksiniz. Saygılarımla

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı