AMD FX-6300 işlemci sıcaklık sorunu

Mert Güngör

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. İşlemci stok fanı 70 derece ve aşırı sesli olduğundan cooler master tx3 soğutucu aldım. Ses azaldı fakat sıcaklık boşta 60 derece oyunda 65 derecede normal mi.

Boşta 60 olup oyunda 65 derece olması imkansız. Oyuna girince sadece 5 derece artıyorsa bu rekor sayılır. Yanlış ölçüyor baktığınız yer.
Sıcaklık 60 a sabitlenmiş gibi oyundaykende 61-62-65 seviyelerinde gezdi. Biostan baktım sıcaklığa ve msi afterburner dan seyir durumuna baktım. Bu seviyelerde normal mi bana biraz sıcak gibi geldi bazı arkadaşlar boşta 30-35 derecede gezerken ben 60 da kullanıyorum kasa çok sıcak zararı olur diye korkuyorum.

FX-8350 kullanıyorum boşta 35 40 derece yükte 65 derece oluyor stok fan ile sende bir sorun var ya da kullandığın program saçmalıyor.
Bikaç program denedim hepsi aynı 60 derecede gösteriyor. Biostan baktım ordada aynı. Zaten kasa alev stok fanda 75 derecelere çıktı yeni fan aldım 60 derecede sabit ama yinede çok yüksek değil mi. Teknik servise yollamak zorunda kalacak gibiyim.

Görünüşe göre ısınma sorunun normal değil TX3 ile o kadar ısınmaması lazım max 55 derece falan olur o soğutucu güçlü. En iyisi kasanın hava akışını bi kontrol et. Kasan hangi marka ve model?

Görünüşe göre ısınma sorunun normal değil TX3 ile o kadar ısınmaması lazım max 55 derece falan olur o soğutucu güçlü. En iyisi kasanın hava akışını bi kontrol et. Kasan hangi marka ve model?
kasa olarak bunu kullanıyorum. Bende 60 derece civarında boşta veya oyunda.

EVEREST RAMPAGE 72 GAMİNG MidT ATX SİYAH KASA

Soğutucunu düzgün takamamışsındır, macunda bir sorun vardır vs vs.

Vatanda montajını yaptırdım bende montaj sırasında yanlarındaydım. Macun sürülüp düzgün montaj yapıldı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı