AMD FX 6300 Sisteme Önerileriniz

Bilmediğimden ötürü soruyorum. Lütfen mazur görün.
Yapım gereği bir şeyin sebebini bilmek isterim hep.
Ekran kartım 349 liradan alınmış. Vatandan aldığım için değişme imkanım var. Ancak zaten 579 liralık bir kart normalde. Yani değiştirip üstüne 150-200 tl vermeme değecek kadar önemli bir kart varsa değişiriz.
Ram konusu asıl sorum.
Şimdi benim 8 gb tek seçmemin nedeni:
ileride bir parça yükseltme işlemine gidecek olursam 8 gb 1 tane daha alır olayı çözerim gibi. Ancak 4+4 alırsam ileride yükseltme yapacağım diyelim.
4+4 daha almam gerekecek. Buda demek oluyor ki 4+4+4+4.
Slot bitti. güç tüketimi 8+8 mi daha az. 4+4+4+4 mü daha az ?
4 parçanın arıza verme olasılığı mı daha az. 2 parçanın mı.
Teşekkürler. O arada şunu anladım ek soğutucu almam gerekiyor. Sağ ol pusat :)

Senin anlatım tarzın bi kere vahşice ya... :) İstersen konu açalım. Çift modül almak daha mantıklı.
Ya tamam, tamam. Kaba konuşmak istemiyorum. Test sonuçları yukarda, daha ne kadar konuşsan benim için boş. İyi akşamlar sana.

Eser Gülaydın, üzerine biraz daha koyabilirseniz GTX 660Ti alabilirsiniz. Ancak özel indirim bitti mi bilmiyorum. 559 lira idi.

Bilmediğimden ötürü soruyorum. Lütfen mazur görün.
Yapım gereği bir şeyin sebebini bilmek isterim hep.
Ekran kartım 349 liradan alınmış. Vatandan aldığım için değişme imkanım var. Ancak zaten 579 liralık bir kart normalde. Yani değiştirip üstüne 150-200 tl vermeme değecek kadar önemli bir kart varsa değişiriz.
Ram konusu asıl sorum.
Şimdi benim 8 gb tek seçmemin nedeni:
ileride bir parça yükseltme işlemine gidecek olursam 8 gb 1 tane daha alır olayı çözerim gibi. Ancak 4+4 alırsam ileride yükseltme yapacağım diyelim.
4+4 daha almam gerekecek. Buda demek oluyor ki 4+4+4+4.
Slot bitti. güç tüketimi 8+8 mi daha az. 4+4+4+4 mü daha az ?
4 parçanın arıza verme olasılığı mı daha az. 2 parçanın mı.
Teşekkürler. O arada şunu anladım ek soğutucu almam gerekiyor. Sağ ol pusat :)
Önemli değil yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. :) Sen şimdi 4+4 aldın diyelim. Bu zaten uzun bir süre götürücektir seni. Eğer ileride bir 8 gb daha ram eklemek istersen illa 4+4'mü almak zorundasın yine. Tek modül alırsın. :)

- - - Güncellendi - - -

Ya tamam, tamam. Kaba konuşmak istemiyorum. Test sonuçları yukarda, daha ne kadar konuşsan benim için boş. İyi akşamlar sana.

Eser Gülaydın, üzerine biraz daha koyabilirseniz GTX 660Ti alabilirsiniz. Ancak özel indirim bitti mi bilmiyorum. 559 lira idi.
Teşekkür ederim anlayışın için. Ne konuşsam boş ama. :)

Şimdi ana kart'ın iyi işlemci'de tamam. HDD olarak VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk - Dahili Harddisk bunu al. Ram'de 1866 MHZ al ve GSkill kullanıyorum ben tavsiye ederim, CORSAİR'den daha ucuz olması lazım. DVD RW ben ASUS olmadığı için PIONERR almıştım okuma yazma hızları filan aynı başarılı ama gerçekten elektirikli süpürge gibi çalışıyor sen ASUS al.

Çok teşekkürler. WD daha kaliteli diye al diyorsun sanırım. Ramleri 4+4 gskill ile değistirdim.

WD daha kaliteli ve daha güvenilir diye duymuştum ve sistemi mi toplarken Vatan çalışanları da önermişti. Aldım ve gayet memnunum, çok sessiz ve gayet hızlı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı