AMD FX 6300 ve AMD RX 570 düşük FPS sorunu

Oğuzhan Habil

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci : AMD FX 6300
  • Ekran Kartı : MSI RX 570
  • RAM: 8 GB
  • Güç kaynağında herhangi bir sorun yok.
Arkadaşlar elimdeki sistem yukarıda belirttiğim gibi. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum fakat CS:GO, Knight Online gibi oyunlarda oldukça düşük FPS alıyorum. CS:GO'da 40 FPS gördüm bunun sorunu darboğaz mıdır?
CS:GO'yu 1024*768 çözünürlükte düşük ayarlarda oynuyorum, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şey çekirdek sayısı değildir. Çekirdek performansı ve mimari çok şey değiştiriyor. FX serisi de bunlardan yoksun bir seri. Yani darboğaz oluyor.
Güncel bir sisteme geçmelisiniz.

Her şey çekirdek sayısı değildir. Çekirdek performansı ve mimari çok şey değiştiriyor. FX serisi de bunlardan yoksun bir seri. Yani darboğaz oluyor.
Güncel bir sisteme geçmelisiniz.
Hocam burada darboğaz çok az çıkıyor. Site yanlış bilgilendirme mi yapıyor ?

Merhaba.
Modelini bilmiyorum ama, bir arkadaşımda Fx işlemci ve Rx570 mevcut, hatta yeni taktılar sisteme. Anakartı ve Ram'i güzeldi, sanırım 16 GB 2666 ya da 3000.

Arkadaşım bu sistemle grafik ayarları yapılmış halde Cs Go'da 450 sabit fps alıyor.
Ek olarak bir sıvı soğutması var fakat bu fps miktarını o kadar etkilemez. Yani sizin sistemde çok başka bir sorun olmalı 40 fps almak için.

Matematiksel hesapla çıkartıyor bu sonucu, güvenilir değil. FX 5 GHz olsa ne yazar.

Ayarları olabildiğince yükseltin. CS-GO, LoL, Knight Online, Rocket League gibi oyunlar Dx9 oyunlar bu yüzden sistem kaynaklarını verimli bir şekilde kullanamıyorlar. Bu yüzden FX serisi gibi tek çekirdek performansı vasat işlemciler bu oyunlarda düşük ayarlarda yüksek kaliteli GPU'ları besleyemiyorlar. Bu da darboğaz demek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı