AMD FX 6350 için oc değerleri nedir ?

Kusura bakma @BilgisayarKurdu. Ben buradan yapıldığını bilmiyordum. Sayende öğrenmiş oldum. Bilmeyen görmeyen varsa bir öğrenme şansları daha oldu teşekkürler :) Aida algılayıcı ekran görüntüsünü de sunuyorum (Boşta).. asdasd.PNG Ayrıca şimdi konumuza döndüğümüz takdirde bu çekirdeklerdeki anlık sıcaklık düşüşleri ve anlık frekans düşüklükleri
1- Normal mi ?
2- Bir sorun çıkarır mı ?
3- Yapacağımdan değil ama (bilgilenmek amaçlı) eğer sorun yoksa daha da frekans artışı sağlayabilir miyiz ? Örneğin ben ben 1.475 voltaja kadar çıkmıştım 1.50' yi zorlayacak olsam işlemciye herhangi bir şey olur mu ? Ve nb voltajını da artırmam gerekir mi ? Baya soru yağmuruna tuttum galiba cevaplarınız ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim forumun sizin gibi insanlara ihtiyacı var.

Baz alman gereken değer CPU sıcaklığıdır.
AIDA64'de yalnızca çekirdekleri göstermiş, sen ASUS'un programını kullan, oradaki CPU sıcaklığı değeri doğru.
Ve çekirdekteki ani sıcaklık değişiklikleri doğaldır.

Voltajı 1,5'e çekebilirsin, çok yüksek bir değer değil ancak sıcaklıklara direkt olarak etki eder. Ve 4,6GHZ için o kadar voltaja gerek yok. Ve NBA voltajını 1,33'den yukarı çekmemeye gerek yok.

O zaman sorun çözülmüştür. Her şey için teşekkürler @BilgisayarKurdu . Şimdi sıra ekran kartında yardımcı olabilirseniz sevinirim. Konuyu açtım @Sapphire R9 280 Dual X Ekran kartı için overclock ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı