AMD FX 8320 Oyun Bilgisayarı Topluyorum

Arkadaşlar kasamı Corsair Carbide 500R ve psu olarak High Power 750 W seçtim. Son olarak ekran kartı kaldı. R9 280X vatanda şuan 815 TL fiyat etiketinde. R9 290 Asus ise 1000TL civarına satılıyor, fiyat bana çok uygun geldi. Ancak referans tasarım olması düşündürüyor ne diyorsunuz ? Sorun çıkarır mı ? 90 dereceyi görüyor diyorlar..

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün vatan bilgisayarın stoklarına giren MSI R9 280X Twin Frozr modelini satın aldım ve bilgisayar toplama işlemim başarı ile tamamlandı. R9 290 özel modelleri bekleyemedim stoklarda görünce aldım , ne yapalım =)
İlk izlenimlerim Msı afterburner programında sıcaklık değerleri oyunda iken en fazla 57 dereceyi görebildim, boşta 30 derece, hatamı var bilmiyorum. Soğutucu fanı rahatsız etmiyor, başarılı buldum. Program ile %100 ayara aldım o zaman çok net duyuluyor yinede rahatsız edici değil. Sisteme Win 8.1 kurdum çok stabil bir işletim sistemi değil , win7 ultimate yapmayı düşünüyorum. Sistemim şimdi aşağıdaki gibidir, yeni sistem toplayacak arkadaşlara belki yardımcı olur. Tavsiyelerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. İyi paylaşımlar.

Anakart : M5A97 R2.0 Evo 970

İşlemci : AMD FX 8320 8-Core 16mb Cache

İşlemci Soğutucusu : Cooler Master Hyper 212 EVO

Ram : Gskill 8 GB 1866Mhz CL9

HDD : 1 TB WD 7200Rpm 64mb Sata

Ekran Kartı : MSI R9 280X Twin Frozr 3GB 384bit

PSU : High Power Element Power 750W Moduler PSU

Monitör : AOC e2343Fi 2ms Hdmi Full HD

Kasa : Corsair 500R (Beyaz)

Durup dururken donmalar, sisteme herhangi bir program kurmadığım halde google chrome ekranını kapatmalar sorun değil mi ? Bilemiyorum, belkide kopya olduğundandır. Windows 7 Ultimate kurdum, şimdi herhangi bir problem yok.
Yirmi bin yorumumun onbinini insanlara "dos'a dönmesini falan" tavsiye etsem insanlara epey yardımcı olurum. Laf sokmuş olmak için yazı yazmayın , açıklamayla gelin. Forumun amacı bu değil mi ? İşin tam tekniğini bilmeyen insan gördüğünü söyler madem sizde biliyorsunuz o halde ihtimalleri göz önüne alacaksınız ve yol göstereceksiniz, işinize gelmiyorsa boş yorum yapmayacaksınız. İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı