AMD FX 8350 alınır mı ?

Darboğaz yaşıyor musun? Cevaplarsan sevinirim.
Fx8350-GTX 1080 ikilisinden memnunum. İşlemcimi değiştirmeyi düşünmedim şu ana kadar.
FX8350 tek çekirdek performansı düşük bir işlemci olsa da Dx 12 ile oyunlarda çoklu çekirdek kullanımıyla birlikte darboğaz yaşadığım söylenemez işlemciye yüklenen oyunlarda.

Peki yeni nesil oyunları çalıştırabilecek bir işlemci mi FX8350 ?
Fx8350-GTX 1080 ikilisinden memnunum. İşlemcimi değiştirmeyi düşünmedim şu ana kadar.
FX8350 tek çekirdek performansı düşük bir işlemci olsa da Dx 12 ile oyunlarda çoklu çekirdek kullanımıyla birlikte darboğaz yaşadığım söylenemez işlemciye yüklenen oyunlarda.

Hiç zannetmiyorum. Yeni nesil konsolların içerisinde Ryzen 7 3800x muadilinde yeni nesil bir CPU yer alacak. Şuan piyasada olan çoğu alt-orta seviye işlemciler patates olacak yeni nesil konsollar baz alınarak geliştirilecek oyunlarda.

Yeni nesil RDNA 2 mimarili bir GPU'ları ve Zen 2 mimarili bir CPU'ları bekliyorum, sistemimi upgrade etmeyi düşünüyorum zira yeni jenerasyon için.
Bilgisayar bileşeni almayı düşünüyorsanız biraz bekleyin derim. Tam yeni neslin öncesinde iken PC bileşeni alınmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı