FX 8350 Alınır mı?

ImmanuelKant

Decapat
450 TL'ye FX 8350 sıfır gördüm, sizce 450 TL'ye uygun mudur, alayım mı? O fiyat aralığındaki işlemcilerin hepsini solluyor, o yüzden biraz içime sindi ama bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın yok ise H55, X3440'tan aşağısını düşünme. Bütçeye bağlı X5670, X58 anakart yapabilirsin. Ayrıca bu işlemcilerin güçlerini ortaya çıkarmak için soğutucu da gerekli. OC lazım.

Kaliteli bir hava soğutma ile OC'un altından kalkacağını düşünüyorum, sonuçta server işlemcisi, sıcağa dayanıklıdır, yanılıyorsam düzeltin. Anakart olarak X58 düşünmüştüm.

Uygun fiyata, temiz X58 anakart biraz zor bulursunuz. Alternatif olarak H81 anakart ve 4. nesil i5 işlemcilere bakabilirsiniz. 1600 MHz RAM ile birlikte güçlü ve verimli olur. FX'lere hiç bulaşmayın. Onların devri kapanalı çok oldu.

Kaliteli bir hava soğutma ile OC'un altından kalkacağını düşünüyorum, sonuçta server işlemcisi, sıcağa dayanıklıdır, yanılıyorsam düzeltin. Anakart olarak X58 düşünmüştüm.
X58 iyidir. OC yapması da basit. X5670 alın işlemci olarak. X5670'e sağlam bir OC ile i3 8100'e yakın duruma getirebilirsin.

Uygun fiyata, temiz X58 anakart biraz zor bulursunuz. Alternatif olarak H81 anakart ve 4. nesil i5 işlemcilere bakabilirsiniz. 1600 MHz RAM ile birlikte güçlü ve verimli olur. FX'lere hiç bulaşmayın. Onların devri kapanalı çok oldu.

X58'ler gerçekten uçuk fiyatlı ama i5 4. nesillerin fiyatları da beni aşıyor. Toplamda 1000-1200TL civarına toplamaya çalışıyorum ve gerçekten fiyatlar çok dengesiz. Ekran kartı ve işlemci uyguna gelse anakart ikisinin toplamı fiyata geliyor falan çok sıkıntı çıkıyor.
X58 iyidir. OC yapması da basit. X5670 alın işlemci olarak. X5670'e sağlam bir OC ile i3 8100'e yakın duruma getirebilirsin.

X5670 uygun fiyata bulabilirim 250-300TL falan ama anakart çok sıkıntı.

İşlemci ve anakart için bütçeniz nedir? 150 TL'ye anakart ve 450 TL'ye i5 bulabilirsiniz çok rahat. Ekstra soğutucu ihtiyacı da kalmaz böylece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı