AMD FX 8350 için soğutma önerileri

kayra gülhan

Centipat
Ekran kartım: MSI GTX 1050 Ti.
Anakartım: ASUS 970 Gaming Aura.

İşlemcim çok fazla ısınıyor (stok fan kullanıyorum)oyun oynarken bir anda kapanıyor bütçem 600 TL.

@Memo5561 dediğiniz AIGO güzel bir model ancak vergiler ve beklemeyi ele alırsak gereksiz, Türkiye üzerinde harika soğutmalar var.
Arctic Freezer 34 Esports Duo Intel Amd Çift Fanlı İşlemci Soğutu - n11.com Buyrun, forum üzerinde en çok önerilen ve önerildiği kadar varolan bir soğutucu. Stok soğutucu ile aralarında fark olacağı bariz belli. Gelecek planlarınızda sistem değişikliği var ise
Deep Cool Gammaxx L240 V2 240mm Sıvı Cpu Soğutucu - n11.com hem RGB hem de 240MM Deepcool en iyi tercih olacaktır, şu an için sisteme fazla ancak siz bilirsiniz.

Ekran kartım: MSI GTX 1050 Ti.
Anakartım: ASUS 970 Gaming Aura.

İşlemcim çok fazla ısınıyor (stok fan kullanıyorum)oyun oynarken bir anda kapanıyor bütçem 600 TL.
Arkadaşlar size "Tower" soğutucu önermişler. Özellikle Cooler Master Hyper 212 son derece başarılıdır. Dikkat etmeniz gereken konu kasa içi ölçülerinize göre uyup uymayacağını kontrol etmek. İşlemcinin üstüne oturduktan sonra ortalama 12-13cm kasa yanına kadar yer var ise kesinlikle öneririm. Güzel bir termal macun ve uygulamasıyla beraber çok iyi iş görecektir.

Uygun fiyatlı ve f/p soğutucusu attım arkadaşa gayette yetecektir fx 8350 yi soğutmaya benim attığım soğutucu alacak arkadaşa aigoyu tavsiye ederim açıkcası

Arkadaşlar size "Tower" soğutucu önermişler. Özellikle Cooler Master Hyper 212 son derece başarılıdır. Dikkat etmeniz gereken konu kasa içi ölçülerinize göre uyup uymayacağını kontrol etmek. İşlemcinin üstüne oturduktan sonra ortalama 12-13cm kasa yanına kadar yer var ise kesinlikle öneririm. Güzel bir termal macun ve uygulamasıyla beraber çok iyi iş görecektir.
Cool master zaten bu işte usta.Ben 1 hafta önce Hyper 212 Led versiyonunu aldım.Stres testinde 15-20 dakika arası işlemci maximum 58 dereceyi gördü.Önerim cool master.

Uygun fiyatlı ve f/p soğutucusu attım arkadaşa gayette yetecektir fx 8350 yi soğutmaya benim attığım soğutucu alacak arkadaşa aigoyu tavsiye ederim açıkcası
Hocam tavsiyeniz yerinde ama diğer arkadaşın değindiği konular da göz ardı edilmez.
Çinde virüs tehlikesi var, 20-30 gün bekleme süresi var, ekstradan PTT'ye şuna buna para ödemesi var. Aradaki fiyat farkına değmez zaten kendisinin 600TL bütçesi var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı