AMD FX Serisinden İntel Core Serisine Geçmek Fark Yaratır Mı ?

Peasym

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar, öncelikle AMD vs İntel tartışması açma niyetinde değilim sadece ufak bir sorum olacak. Bir hafta on gün önce FX 8350 ve MSI 970A Gaming anakart' a sistemimi upgrade ettim. Sıcaklık sorunu vb. halletim onlardan yana sıkıntım yok ama İntel'e geçseydim bilgisayarımda nasıl bir değişiklik olabilirdi ? Uçuk bir örnek olacak ama alsaydım paraya kıyıp 4790K ve bir de Gaming 5 veya Z97 alırdım. Neler değişirdi ? Yol yakınken değişikliğe gitsem mi diye soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an oyun içinse çok bir fark yaşamazsınız. Ancak ileride upgrade etmek istediğiniz zaman 4790k ve Z97 çok işinize yarayacak.

Evet, oyun için. Ne yalan söyleyeyim yıllardır toplama bir PC istediğim parçalar ayarlardım, tam alacağım sırada bir sorun çıkardı ve alamazdım ama şimdi kendim çalışmaya başladım. Bu defa da aklıma ilk geleni yapar oldum, sonra da yanlış bir şey mi yaptım diye düşünmüyor değilim :). Ama FX 8350 ve GTX 970 kombinasyonu oyun için şu anda yeterli diyorsanız sıkıntı yok. Teşekkürler. @YKTYN

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı