AMD FX X6 İşlemci Alacağım

enkei7

Kilopat
Merhaba arkadaşlar , Elimde intel e8400 işlemci var ve emekli etme kararı aldım. AMD FX X6 işlemci alacağım ve tabi yanında anakartta alacağım.

İşlemci VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm

Alacağım Anakart :VATAN COMPUTER - ASUS - M5A78L-M/USB3 AMD 760G/SB710 AM3+ DDR3 2000MHz(O.C.) USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Anakart

İnternet kafedeki adam bu ikisine 425 demişti. Benim işlemcimle anakartımı 130'a alacak , 30 lirada takma ücreti toplam vereceğim nakit 325 diyor.

Vatandan bu ikisini alıp evde kendim takmayamı çalışayım yoksa adamamı taktırayım? Aradaki fiyat çok yok nasıl olsa.
Daha önce de hiç anakart takmamıştım :)

Sahip olduğum bileşenler ;

• P5G41T-M LX anakart
  • Asus Radeon 6770 ekran kartı
  • seagate 500 gb harddisk
  • 4 gb 1333 mhz Ram ddr3
  • 530 w Raid 530ss psu

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam kendi işlemcisini ve anakartını satınca galiba 325 TL ediyor. Ben olsam alıp kenim takardım. Başkasına güven olmayabilir.

Adam kendi işlemcisini ve anakartını satınca galiba 325 TL ediyor. Ben olsam alıp kenim takardım. Başkasına güven olmayabilir.
Aynı senin söylediğin gibi normalde 425 TL, benim işlemci birde anakartı üstüne verince 295 TL , 30 tlde takma parası alıyor oluyor 325TL.

Sen işlemcini ve anakartını oraya satıp yeni parçaları sen al. Videolara bakarak takabilirsin.
parçaları ordan almazsam gıcıklık yapar daha ucuza almaya çalışırlar.

Bu biraz tuzlu geldi bana bütçem kısıtlı o yüzden alamam.Hemde benim kasa micro atx. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı