AMD FX X8 8120 İçin GTX 1050 Ti vs GTX 970

Sunoses.gns

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Dün itibari ile ben ve kardeşim, GTX 1050 Ti almaya karar verdik.

Fakat biraz araştırma yapınca, aynı fiyata GTX 970'in neredeyse 2 kat daha iyi performans gösterdiğini gördüm ve kararsız kaldım.

Sonra da eski bir işlemciye sahip olduğum geldi aklıma. İki Ekran kartı için de yeterli gücü sağlayabilir miydi?

Sistem özelliklerim şöyle:

Gigabyte GA-78LMT-S2 AMD 760G DDR3 Soket AM3+ mATX Anakart

AMD FX X8 8120 Soket AM3+ 3.1GHz 16MB Cache 32nm İşlemci

8 GB (2x4) Kingston 1600 MHz RAM

500 GB 7200 RPM Toshiba HDD

ATI HD4850 256 Bit 1 GB GDDR3 Ekran Kartı

Sorum şu;

Sizce 2 ekran kartından hangisini almalıyım ve GTX 970 almam durumunda darboğaz yaşar mıyım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz olabilir GTX 970 ile. GTX 970 ve GTX 1050 Ti'yi ne kadara alacaksın? 2. el mi, 0 mı alıyorsun?
GTX 970 ile aldığın FPS oyundan oyuna değişecektir. Sebebi güncel bir ekran kartı modeli olmaması diye düşünüyorum. Darboğaz olmaz mı yüksek ihtimal olur ama yinede 1050 Ti dan daha yüksek FPS verebilir. Ben olsam CPU soğutucuyla birlikte GTX 970 alıp CPU'ya OC yapıp kullanırdım. Tabii ki başka arkadaşlarında fikrini al benim bilgim burada sınırlanıyor.

FX islemciler cok deli OC oluyor. Tercihim anakartiniz elveriyorsa OC yapip 970 takmaniz. Olmuyorsada guncel oyunlarda grafikleri en yuksege aldinizda bir problem kalmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı