AMD FX X8 8350 Isınma Sorunu Var Mı ?

Muhammet Zübeyr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar toplama PC alacağım sistemi topladım sistemde sorun var mı diye bilgisayarcıya gittim fakat amd işlemci önermiyorlar çok çabuk ısınıyor diyorlar intel önerdiler dedim İ7 8 çekirdekli bu fiyata işlemcisi yok dedim onlarda intelin 4 çekirdegi AMD'nin 8 çekirdeğine eşittir diyorlar doğrumu ben pcde oyun oynayacağım ve oyunlarda online çok girerim ne yapmalıyım gerçekten AMD FX X8 8350'de ısınma sorunu var mı ? ve bana sağlam bir AM3+ destekli işlemci soğutucu önerirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

Soğutucu olarak HYPER 202 EVO alabilirsiniz. FX8350 kesinlikle ısınma sorunu yok. İntel'den daha az ısınır. :) Bütçen nedir? Online oyun oynuyorsan işlemciye yüklen ama 8350 çok iyi bir işlemcidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar toplama PC alacağım sistemi topladım sistemde sorun var mı diye bilgisayarcıya gittim fakat amd işlemci önermiyorlar çok çabuk ısınıyor diyorlar intel önerdiler dedim İ7 8 çekirdekli bu fiyata işlemcisi yok dedim onlarda intelin 4 çekirdegi AMD'nin 8 çekirdeğine eşittir diyorlar doğrumu ben pcde oyun oynayacağım ve oyunlarda online çok girerim ne yapmalıyım gerçekten AMD FX X8 8350'de ısınma sorunu var mı ? ve bana sağlam bir AM3+ destekli işlemci soğutucu önerirmisiniz şimdiden teşekkür ederim
Ben Fx8350 Kullaniciyim. Bos laflar bunlar. Normal kendi uzerinde verdigi sogutucyla kullaniyorum bir sorun yok

Stok fanla da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, AMD işlemciler ısınmıyor. Zamanında AMD işlemciler stok fan vermiyordu işlemcinin yanında. Bu yüzden bakkallar da en ucuza gelecek en basit soğutucuyu takıyordu. Sonra da "AMD ısınıyor". Ben şunu duydum: "AMD işlemciyi kutuplara da götürsen ısınır". Böyle düşünceye sahip insanlar var.

Stok fanla da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, AMD işlemciler ısınmıyor. Zamanında AMD işlemciler stok fan vermiyordu işlemcinin yanında. Bu yüzden bakkallar da en ucuza gelecek en basit soğutucuyu takıyordu. Sonra da "AMD ısınıyor". Ben şunu duydum: "AMD işlemciyi kutuplara da götürsen ısınır". Böyle düşünceye sahip insanlar var.
Mal işte ne yapıcaksın? Anlatamazsın birde bunlara. Isınıyormuş AMD sonrada takılmalar oluyormuş diyenler de var.

Yalnız arkadaşın bir sorusu cevapsız kaldı. 4 çekirdekli intel işlemci 8 çekirdekli amd işlemciye denk midir diye sormuş ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı