AMD FX8300 Tavsiye Eder misiniz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben olayı şöyle düşünürdüm. Hangisi acaba işimi görür veya hangisini alsam benim için daha karlı ve ileriye dönük yatırım olur. Kararını sen ver araştır iyice düşün taşın ondan sonra al. Ben burada sana en üst seviye işlemciyi de söyleyebilirim en düşük seviye de. Bana kalırsa iyi bir işlemci bende kullandım ve işimi gördü.

İntel G3258 balondu patladı. Yüzüne bile bakmayın ofis bilgisayarları için ideal.

İntel G3258 balondu patladı. Yüzüne bile bakmayın ofis bilgisayarları için ideal.
Hocam bir bilgisayarcı arkadaş bana Fx6300 ile i5 4460' ı karşılaştırdığını ve FX6300'ün daha performanslı çıktığını söyledi. Ayrıca Amd ekran kartım olduğu için FX daha uygun olur dedi bende sinir krizi geçirecektim az daha :). Doğru değil değilmi dedikleri ?

Bakkal arkadaş yanlış söylemiş. Arkadaşına hemen söyle dükkanı varsa kilit vursun o dükkana. AMD ekran kartı ile İntel işlemciler, Nvidia ekran kartı ile AMD işlemciler kusursuz çalışırşar. (Çalışmak zorundalar.) Sen boşuna FX6300 alma. İ5 4460 FX serisinin en iyi işlemcisinden (FX 9590) daha fazla performans veriyor. DX12'de bu sorun düzelicek deniyor ama yine de i5 4460 al pişman olmazsın.

Bakkal arkadaş yanlış söylemiş. Arkadaşına hemen söyle dükkanı varsa kilit vursun o dükkana. AMD ekran kartı ile İntel işlemciler, Nvidia ekran kartı ile AMD işlemciler kusursuz çalışırşar. (Çalışmak zorundalar.) Sen boşuna FX6300 alma. İ5 4460 FX serisinin en iyi işlemcisinden (FX 9590) daha fazla performans veriyor. DX12'de bu sorun düzelicek deniyor ama yine de i5 4460 al pişman olmazsın.
Babamda ona uyup öyle almayı planlıyor değerlendireceğiz diyor ama ben inat ile İ5 4460 alıcam. Zaten AM3+ soketinin devri artık bitmedimi ?

Babana söyle kanmasın şöyle bakkallara. FX devri bitti. Çoklu çekirdek performansı her ne kadar iyi olsa da artık satın alınmaz. İ5 4460 almalısın. FX 6300'a boşuna para verme. Git o parayı çöpe at aynı şey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı