AMD HD 5000 serisi altı için...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Bilen kişiler önceden bu haberi görmüştür. AMD HD 5000 serisi ekran kartlarının güncellemelerini yılda 4 defa olmak üzere yapılacağını açıkladı. Sizce AMD'nin verdiği bu karar radikal bir karar mıdır?

Bencede yani bu karar yanlış olmakla beraber çoğu HD 5000 serisi altındaki kullanıcıyı güncellik bakımından sıkıntıya sokucaktır. Düşünsene yeni bir oyun çıkıyor senden ekran kartını güncellemeni istiyor ancak oda ne! bir sonraki güncelleme tarihi 3 ay sonra....

5000 Serisi ekran kartıları çok eski bir seridir. Güncellemeleri geçtim en geç 1 sene ye üretimi duracak o kartların.

O yüzden okadar da kafaya takmamak lazım. Hem burda yeni nesil kartlar varken ne işiniz var sizin 5000 serisi'ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten kalkıp kimsenin özellikle 5000 serisini tercih edeceği yok. Ama elinde var olan için kötü. Benim iki bilgisayarda HD2600 ve HD3650 var. HD2600'den umudu kestim zaten bir güncelleme belirtisi bile yok.

Yani adam da HD4890 ekran kartı varsa ne yapacak. Bence amd müşteri'lerine iyi hizmet veremiyor. Sadece fiyat / performans ürünleri satarak geçiniyor.

Düşük performanlı ekran kartları'nın güncel sürücüsünü yüklemek dağlar kadar performans artışı sağlamıyor. Mesela GTX 680 oyunları 70 FPS'de oynatıyor, güncel sürücüsünü yükledik 80 FPS'de oynattı. 10 fps değer elde ettik... Ancak 20 FPS'de oynatan bir ekran kartının güncel sürücüsünü yüklersek 23 FPS alırsınız. Yani nasıl bir örnek vereyim size? vatan bilgisayar da %25 indirim olur ya, 350 Tl'lik bir ürünü 250 TL'ye satın alırız indirimde. Bize 100'TL kar gelir. Ancak 5000 TL'lik bir ürünü %25 indirimde satın alırsak 3700 TL'ye satın almış oluruz. Bu durumda 1300'TL kar elde ederiz. Şimdi diğeceksiniz bunun ekran kartı ile ne alakası var? Ama ekran kartında da öyledir. Ne kadar yüksek FPS değeri alıyorsan, sürücüyü yüklediğinde de okadar çok FPS alırsın.

Bende bu konuda sıkıntı içerisinde olanlardanım. HD 4850 ekran kartı var o yüzden bu konuyu açtım.Tabiki güncelleme gelince çok büyük bir fark yaşamıyacağız.Ancak %3 lük artış ta bir artıştır. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı