AMD HD 5000 serisi ekran kartı Windows 10 sürücü sorunu

CemGunes31

Hectopat
Daha fazla  
HP G-62 serisi bilgisayarı formatlayıp Windows 10 yükledim lakin Windows 7'de sorunsuz çalışan AMD ekran kartım bu işletim sisteminde imkanı yok çalışmıyor.
Denemediğim girmediğim internet sitesi yok neredeyse. Artık elektrik veresim gelmiyor bilgisayara. Son çare olarak sizlerinde değerli bilgilerinden faydalanmak derdime çare bulmak için buraya geldim.

Özellikler;
  • Işletim sistemi: Windows 10 Pro
  • Işlemci : Intel Core i5 M460
  • RAM: 4 GB
  • Ekran kartı: AMD Mobility Radeon HD 5000 Series

Bazı forum sitelerinde benimle aynı sorunu yaşayanlar varmış onlar çareyi DDU programıyla ekran kartının driver'ını kaldırıp güncel olanı yükleyerek bulmuşlar. Aynı şeyi denedim nafile.

upload_2017-2-10_20-39-36.png

AMD'nin eski ekran kartları için Windows 10'a driver çıkartmadığını öğrendim ama ulaşamadığım birkaç kişide de bu bilgisayar mevcut ve onlar da Win 10 kullanıyor. Gördüğüm kadarıyla da ekran kartları sorunsuz çalışıyormuş. Nasılsa artık :) Windows 7'ye geri dönmek istemiyorum çünkü elimde dosyalarımı yedekleyebileceğim bir harici belleğim yok ve bir ton oyun ve okul/iş için kullandığım programlarım var, bunları yüklemem epey vaktimi alır. Sizden ricam derdime çare bulmanız.. Görenlere ve ilgilenenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.. :)

32 Bit mi yoksa 64 Bit mi kullanıyorsun?

Ekran kartınla ilgili her şeyi kaldır. Cleaner ile temizle. Yeniden başlat ve bu dosyayı indir.

Legacy

Radeon Software Crimson Edition Beta 313 MB olan dosyayı indir.

Verdiğim link 64 bit için.

Bu olmazsa başka bir şey olmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı