Çözüldü AMD HD 8500M Harici Ekran Kartını Kullanamama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Talha Karasu

Hectopat
Daha fazla  
1586523075848.png

1586523155695.png

Sistemim: AMD A4-6210 işlemci
Radeon R3(APU)
Radeon HD 8500M (harici)
Ne yaptıysam harici olan ekran kartımı kullanamadım hardımcı olabilir misiniz?

1586523203981.png

Konuyu hortlatayım. Elimde gündelik işlerimi kullandığım eski bir laptopum var.

AMD A8-6410 APU işlemci, AMD Radeon R5 Graphics ile tümleşik grafik birimiyle birlikte,
AMD HD 8500M harici grafik birimine sahip donanımları mevcut.

Bu aletin harici grafik birimi çalışmıyor.

Ara ara bunu çalıştırmak için çözüm ararım. Hep sonuçsuz kalır. Çok da ihtiyacım olmadığı için üzerine düşmem.

Bugün azmettim gece 12'den beri yerli yabancı tüm kaynakların altını üstüne getirdim.

BIOS güncelleme mi dersin, Windows 7'ye geri dönme mi dersin...

2014 yılından itibaren yayımlanmış tüm driver sürümlerini tek tek denedim. Birçoğu mavi ekran verdi, birçoğu düzgünce yüklendi.

Yüklenenlerde grafik birimini tanımama durumu yok.
Lakin bu GPU'yu 1MHz'lik bile çalıştırma şansınız yok.
Sorun istisnai değil. Çalıştırabilen yok bunu bence. Varsa benimki çalışıyor diyen çıksın plaket verelim.

AMD zaten driver listesinden ismini dahi silmiş, 8550'den başlatıyor listeyi. Nasıl olsa bunu laptopuna koyanlar illa onboard grafikli işlemci kullanıyor diye işi halı altı etmiş.

AMD'nin çalışmayan, sadece ismi olan grafik birimi diye aslında bir YouTuber hikaye videosu çekse mükemmel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun istisnai değil. Çalıştırabilen yok bunu bence. Varsa benimki çalışıyor diyen çıksın plaket verelim.
Sizin sorun yazılımsal değil donanımsal bence. Harici GPU'nuza reballing gerekiyor muhtemelen. AMD'nin 2022 model ekran kartları bile sürekli çökerken eski mobil GPU'larında arıza olanları arşa çıkıyordu.

Konuyu hortlatayım. Elimde gündelik işlerimi kullandığım eski bir laptopum var.

AMD A8-6410 APU işlemci, AMD Radeon R5 Graphics ile tümleşik grafik birimiyle birlikte,
AMD HD 8500M harici grafik birimine sahip donanımları mevcut.

Bu aletin harici grafik birimi çalışmıyor.

Ara ara bunu çalıştırmak için çözüm ararım. Hep sonuçsuz kalır. Çok da ihtiyacım olmadığı için üzerine düşmem.

Bugün azmettim gece 12'den beri yerli yabancı tüm kaynakların altını üstüne getirdim.

BIOS güncelleme mi dersin, Windows 7'ye geri dönme mi dersin...

2014 yılından itibaren yayımlanmış tüm driver sürümlerini tek tek denedim. Birçoğu mavi ekran verdi, birçoğu düzgünce yüklendi.

AMD zaten driver listesinden ismini dahi silmiş, 8550'den başlatıyor listeyi. Nasıl olsa bunu laptopuna koyanlar illa onboard grafikli işlemci kullanıyor diye işi halı altı etmiş.

AMD'nin çalışmayan, sadece ismi olan grafik birimi diye aslında bir YouTuber hikaye videosu çekse mükemmel olur.

Bende bu ekran kartı var yıllardır aynı senin gibi çözümlerini bulmaya çalışıyorum bir oyunda sorun bitiyor bir oyunda başlıyor. Formatlamadan önce AMD ekran kartı durduldu ve bu durumdan başarıyla kurtuldu falan diyordu. Şu an öyle bir şey demiyor ama Win 8.1 için driverını yüklediğimde Valorant'ta tam ekran olmuyor oyun. Eski sürücüye dönüyorum bu sefer de ekran kartının ismi R5 M230 oluyor ama sorun çözülüyor. Eski sürümde de bazı oyunlarda iyi FPS alırken bazılarında alamıyorum. Eski oyunlarda FPS değerleri iyi olmasına rağmen çok yırtılma oluyor. Ekran kartından artık ümidi kestim ancak yırtılmayı falan önleyecek bir çözüm bulabildiniz mi veya başka bir şey çünkü yıllardır bıktım artık uğraşmayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı