AMD işlemci soğutucu nasıl çıkarılır?

Joell

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 3 1200 işlemcim + stok fan kullanıyorum. Termal macun değiştirmek için açacağım. Bazıları işlemci çıkarırken yapıştığını söylüyor. Ben işlemci soğutucuyu nasıl çıkaracağım.
Bir de işlemci soğutucuyu çıkardığımda soketin arka tarafından bir plaka çıkacak mı?

Sistemi kapattıktan sonra 10 dakika bekle. Vidalarını sök çıkart. Macunu fandan da silmeyi unutma.

Sistemi kapat, soğutucu sıcaksa beklet az fakat yine de buz gibi olmasın, vidaları sök, aniden çıkartma sağa sola yavaş yavaş hareket ettirerek çıkar.

Arkadaşlar Ryzen 3 1200 işlemcim + stok fan kullanıyorum. Termal macun değiştirmek için açacağım. Bazıları işlemci çıkarırken yapıştığını söylüyor. Ben işlemci soğutucuyu nasıl çıkaracağım.
Bir de işlemci soğutucuyu çıkardığımda soketin arka tarafından bir plaka çıkacak mı?
Sistemi kapattıktan sonra soğumasını bekle. Sonrasında fanı ayrıldığını hissedene kadar hafif hafif sağ sol yapın. Rahatça çıkacaktır. Sağ sol yapmadan direkt kendinize doğru çekmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde çıkartabilirsin.

Artı -2 Eksi
Dün çıkardım, arka plakayı elinizle tutmanızı tavsiye ederim düşüyor. Ayrıca yay gerilmesi gibi bir ses geliyor çıkarırken o nokta vidanın boşta olması.

Vidaları çapraz olarak sökün, örnek olarak ilk sağ alt söktüyseniz bir sonrakinde sol üst sökün, vidaları söktüğünüzde fazla güç uygulamadan biraz sağa sola oynatıp hafifçe kaldırırsanız problem olmaz. Evet arkasından bir plaka çıkacak, o plakaya vidaları takıyorsunuz o olmadan vidaları takamazsınız.

Dün çıkardım, arka plakayı elinizle tutmanızı tavsiye ederim düşüyor. Ayrıca yay gerilmesi gibi bir ses geliyor çıkarırken o nokta vidanın boşta olması.
Ben çıkarırken neredeyse 1 yıl olmasına rağmen stok soğutucu kendisini attı. :D

Neden öyle oldu anlamadım. Arka plaka bende de düştü.

Geri
Yukarı