AMD İşlemciler Gerçekten Bu Kadar Güçsüz mü?

Şöyle söyleyeyim, Zalman LQ315 sıvı soğutmama rağmen FX X8 8320 75-80 derecelere ulaşıyor... Daha geçen ay yeniledim her şeyini değişen bir şey yok rezillik resmen.
Xigmatek kasa, FX 8320, RX 470 ve soğutucu olarak Dark AquaForce 120 kullanıyor arkadaşım. İşlemci sıcaklığı 38 dereceyi, fan dönüş hızı ise 2800rpm'i geçtiğini görmedim, 20-25 dakikalık stress test sonucunda.

AMD DDR3'ten ne zaman terfi edecek? Yoksa AMD'yi seviyorum. Kırmızı Kırmızı, ohhh Miss Sıcaklık sorunu var Diyorlar. Adam saklamıyor ki

şaka bir yana Isı demek Enerji kaybı Demek. Ayrıca İletkenliği azaltıyor yüksek ısı. Soğutmak için Ekstra enerji harcamak da yine kayıp. Yoğun kullanımlar için Ben AMD'yi mecbur kalmadıkça tercih etmezdim.
Öte yandan Adamlar Apu işlemciler üretiyor. İnsanın aklına geliyor tabii Acaba İntel gibi bir seviyeye gelseydiler böyle şirinlik yaparlar mıydı? Yine de hoş bişiy. Dizüstü sistemlerde tabii hayatta tercih edilmez. İntel'in alt segment işlemcileri,ekran kartları bile tercih edilmemeli iş mobil teknolojiye gelince. Tabii Bunlar benim Şahsi Fikrim.

İnsanın aklına geliyor tabii Acaba İntel gibi bir seviyeye gelseydiler böyle şirinlik yaparlar mıydı? Yine de hoş bişiy. Dizüstü sistemlerde tabii hayatta tercih edilmez.
Gelen haberlere göre Intel Nvidia ve AMD'ye rakip olabilecek grafik çekirdekleri üzerinde çalışıyormuş. AMD ise Zen serisi ile pasif soğutmalı üstelik kategorisine göre ucuz olan oyuncu serisi laptop sunacaklarını iddia ediyor.

Gelen haberlere göre Intel Nvidia ve AMD'ye rakip olabilecek grafik çekirdekleri üzerinde çalışıyormuş. AMD ise Zen serisi ile pasif soğutmalı üstelik kategorisine göre ucuz olan oyuncu serisi laptop sunacaklarını iddia ediyor.
Rekabet iyidir. Çok güzel haber bu. İnsan hayal ediyor, bir tane yerli firmamız olsa tek başına ülkenin açığını kapatır. Sağolsun üniversitelerimiz Güzel para yiyip ona buna sallamaktan başka iş yapmıyor. Zararına da olsa Devlet bu işlere girmeli. Otomobilden daha mühim meseleler bunlar. Zararına satsak da Kapattığı ticaret açığı Ve açtığı istihdamla Totalde kâra geçeriz.

Rekabet iyidir. Çok güzel haber bu. İnsan hayal ediyor, bir tane yerli firmamız olsa tek başına ülkenin açığını kapatır. Sağolsun üniversitelerimiz Güzel para yiyip ona buna sallamaktan başka iş yapmıyor. Zararına da olsa Devlet bu işlere girmeli. Otomobilden daha mühim meseleler bunlar. Zararına satsak da Kapattığı ticaret açığı Ve açtığı istihdamla Totalde kâra geçeriz.
Devlet eliyle bu tarz bir yatırım olsa ve bugün 10 sene öncesinin teknolojisiyle işlemci üretilse ben alırım. Bu tarz yatırımları ordu üzerine yaparak daha sonra özel firmalara üretim bandı satarak çok güzel sanayi geliştirilir. Politika çok basit aslında dediğin gibi mesela orduya bütçe verilecek, en azından ilk başta kendi kullanacağı bilgisayardır, arabadır fabrikasını kurup üretecek zararına bile olsa. Kurulu üretim bandını ve üretilen ürünü geliştirmek her zaman daha kolay olmuştur.

Devlet eliyle bu tarz bir yatırım olsa ve bugün 10 sene öncesinin teknolojisiyle işlemci üretilse ben alırım. Bu tarz yatırımları ordu üzerine yaparak daha sonra özel firmalara üretim bandı satarak çok güzel sanayi geliştirilir. Politika çok basit aslında dediğin gibi mesela orduya bütçe verilecek, en azından ilk başta kendi kullanacağı bilgisayardır, arabadır fabrikasını kurup üretecek zararına bile olsa. Kurulu üretim bandını ve üretilen ürünü geliştirmek her zaman daha kolay olmuştur.
yıldır Yerli malı haftasında Sigara böreği yemekten obez oldu millet. Yerli malı haftasında % 100 Türk malı sistem toplasa çocuklar şahane olmaz mıydı?

yıldır Yerli malı haftasında Sigara böreği yemekten obez oldu millet. Yerli malı haftasında % 100 Türk malı sistem toplasa çocuklar şahane olmaz mıydı?
Hocam o tarz bir sistem şimdilik mümkün değil. Bu teknoloji ile ancak kasa üretiriz.

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı