AMD işlemciler vs Intel işlemciler

Teşekkür ederim değerli görüşün için.😉
@Recep Baltaş @Ali Güngör sizlerin de fikirlerini alabilir miyim?

Ne gibi mesela?

Lenovo Legion 5 var şu an

Lenovo Legion 5 var şu an.

Cihazı ben de seviyorum ama yurt dışından olması biraz düşündürücü geç teslimat da cabası.
Intel'den başka alternatif mi var?

AMD alsaydınız?

AMD alsaydınız?
Ryzen işlemcili laptop yok, bunu diyorum. ASUS'un TUF'larını mı alsaydım? 5 para etmez modeller. MSI Alpha ve Bravo mu? RTX 2060, 2070 varken kim bakar RX 5500'e, 5600'e? Ryzen işlemcili adam akıllı laptop yok ki alayım. MSI'ın, ASUS'un asıl kaliteli, bayrak sallayan modellerinin hepsi Intel. MSI Titan, Stealth, Raider, Leopard... Monster hep Intel. GameGaraj Intel. ASUS ROG Strix'ler, Zephyrus'lar hep Intel.

Monster kullandınız mı onlarda durum ne? Bir de bu saydığınız serilerin hepsi mi ısınma sorunlu?

Hocam 10750H bende ısınıyor ama bu sıcaklıkları tepe modeller de görüyor. Son Technopat testindeki MSI laptop da 98'leri gördü. Ancak burada markanın frekans ve güç kesme limiti önemli. MSI 98 derecede frekans vs. kısmıyor mesela. Benim kullandığım Acer 1-2 saniye 96 üzerini görünce korumaya giriyor 95 derece ve altında sorun yok. Bunu da ThrottleStop ile sıcaklık sınırı koyarak çözdüm.

Korumaya girme durumu nedir? Oyunlarda FPS kaybına sebep oluyor mu? Bir de testin linkini de ekler misin?

Korumaya girme durumu nedir? Oyunlarda FPS kaybına sebep oluyor mu? Bir de testin linkini de ekler misin?
0.8 GHz oluyor ve 5W'a kadar düşüyor işlemci saniyelik olarak. FPS kaybı yok.

Geri
Yukarı