AMD İşlemcilere Özel RAM Ne Demek?

TeknoLOGER

Hectopat
Yer
İSTANBUL/TÜRKİYE
Daha fazla  
Meslek
GAMER
İşlemcim: Xeon X3440
Anakartım TurboX H55
Ekran kartım: GTX 670 2 GB
Şu an kullandığım RAM'lar: Kingston 2x2 4 GB DDR3 1333 MHz

4gb Ddr3 1333mhz Masaüstü Pc Ram Amd Işmecilere özel GittiGidiyor'da 346571143

Tam sipariş edecekken yazıyı gördüm sadece AMD işlemcilere özelmiş. Böyle bir şey olabilir mi, alsam sıkıntı çıkar mı ya da aynı fiyata hem AMD hem de Intel için bulabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR3 RAM'lerde AMD ve Intel ayrımı olmaz. Satıcının böyle bir başlık koyması sanırım dikkat çekmek. Ya da bir hatası vardır.

Hocam o iş öyle olmuyor AMD işlemcilerin RAM'ler ile arasındaki veriyolu farklı o yüzden uyumsuzluk yaşanabiliyor. Yoksa kim iki kat fiyata İntel + AMD uyumlu RAM alırdı ki? Birisi test ederdi ve uyumlu derdi o da yayılırdı zaten dünyanın her yerinde "AMD uyumlu" diye ayrıca belirtiliyor.

Hocam o iş öyle olmuyor AMD işlemcilerin RAM'ler ile arasındaki veriyolu farklı o yüzden uyumsuzluk yaşanabiliyor. Yoksa kim iki kat fiyata İntel + AMD uyumlu RAM alırdı ki? Birisi test ederdi ve uyumlu derdi o da yayılırdı zaten dünyanın her yerinde "AMD uyumlu" diye ayrıca belirtiliyor.
nasıl yani alabilirmiyim intel için bu ramı

DDR3 RAM lerde sadece AMD için RAM olabiliyor. Kesinlikle alma çalışmaz o RAM ler satıcı açıklamayada ayrıntılı bir şekilde yazmış. İntel işlemcilerde çalışmaz diye.

DDR3 RAM lerde sadece AMD için RAM olabiliyor. Kesinlikle alma çalışmaz o RAM ler satıcı açıklamayada ayrıntılı bir şekilde yazmış. İntel işlemcilerde çalışmaz diye.

Aldım çalışmadı.
Bios Üzerinden Ayar Yapmak Gerekiyormuş.
Cmos Reset Yaptım Şu An Sıkıntısız Yani Gerçektende İntel AMD Diye Bir Olay Yokmuş :)

Yeni konular

Geri
Yukarı