Çözüm AMD kartlarda FIFA 30 FPS sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda karşılaşılan bir durum. Maç 60 FPS iken ara sahneler ve duran toplar hep 30 FPS. Çözümü çok aradım ve en sonunda buldum. Çözüm basit. Oyunu 30 FPS'e kilitlemek. Yanlış okumadınız. Şimdi anlatıyorum. Önce ayarları kırmızı içine aldıklarım gibi yapıyorsunuz. Diğerleri önemli değil, kendi bilgisayarınıza göre ayarlayın:
fifa ayar.png

Ardından Radeon Software'dan FIFA'yı bulup "Geliştirilmiş Senkronizasyon" seçeneğini aktifleştiriyorsunuz:
fifa ayar-1.png

Ve artık ara sahneler, menü ve duran toplar dahil tüm oyun 60 FPS. İyi oyunlar🙂 Bu çözüm 18 ve sonrası için geçerlidir. Öncekilerde geçerli mi bilmiyorum çünkü denemedim. Deneyenler sonucu yazabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm yine basit. Çözüm: AMD kartlarda FIFA 30 FPS sorunu Bu konuda yapılan ayarların hepsini yapıyorsunuz. Ancak ayarlar sekmesinde DirectX seçeneği bulunmuyor. Bunu ise dosyadan ayarlamamız gerekiyor. C:\Users\XXX\Documents\FIFA 21 içinden "fifasetup.ini" dosyasını açıyoruz. Ardından "DIRECTX_SELECT" ayarını 1 yapıyoruz.
Screenshot_5.png

Ve artık oyunu 60 FPS oynayabilirsiniz. İyi oyunlar.

Benim de dil seçtikten sonra "başlatılıyor" yazısından sonra atıyor bunları yapsam işe yarar mı acaba hiç denememiştim bunu.

30 FPS yaptıktan sonra DIRECTX_SELECT= 1 yaptım, geliştirilmiş Senkronizasyonu açtım ama bu sefer de menü ve oyun içi 120-130 FPS oluyor. FPS yüksek olmasına rağmen oyun takıla takıla ilerliyormuş gibi geliyor. Bunları FIFA 20'de yapınca işe yarıyordu, her şey 60 FPS ama FIFA21'de işe yaramıyor.

30 FPS yaptıktan sonra DIRECTX_SELECT= 1 yaptım, geliştirilmiş Senkronizasyonu açtım ama bu sefer de menü ve oyun içi 120-130 FPS oluyor. FPS yüksek olmasına rağmen oyun takıla takıla ilerliyormuş gibi geliyor. Bunları FIFA 20'de yapınca işe yarıyordu, her şey 60 FPS ama FIFA21'de işe yaramıyor.
O sorunun sebebini tam anlayamadım ancak kendi fikrimce AMD'nin yeni sürücülerinde ayarı bozmuş olmaları. Önceden 20.11.2 kullanıyordum şu an 21.10.2 kullanıyorum sizinki gibi oluyor. Çözümü eski sürücüyü güncellemek olabilir.

Nvidia grafik kartı kullanıyorum. Bu yöntemi kendi kartımda karşılık gelen şeyleri değiştirirek bu 30 fps sorununu çözebilir miyim? Bir şeyleri deneme yanılma ile yaptım ama olmuyor. 30 fps sorunu hiçbir şekilde aşılmadı.

Garanti veremem. Olmaz büyük ihtimalle.
Olmuyor evet. Tüm fifa serilerinde bu durum var anlaşılan. Fifa kendisi sabitlemiş bunu. Yabancı forumlarda da bunu yazmışlar.
Çok ilginç bir şey fark ettim. Fifa 19'u pc de oynarken ara sahnelerde ve menüde 30 fps'e kilitliyor. Ama PC'yi HDMI ile 1980p bir televizyona bağlayıp oynarken fps hep 60 ve 30'a düşmüyor. 4K TV'de ise yine 30 fps'e düşüyor ara sahnelerde ve menüde.

Yani oyun ilginç bir şekilde FPS'i görüntülendigi ekrana göre ayarlıyor.

Son düzenleme:
Olmuyor evet. Tüm fifa serilerinde bu durum var anlaşılan. Fifa kendisi sabitlemiş bunu. Yabancı forumlarda da bunu yazmışlar.
Çok ilginç bir şey fark ettim. Fifa 19'u pc de oynarken ara sahnelerde ve menüde 30 fps'e kilitliyor. Ama PC'yi HDMI ile 1980p bir televizyona bağlayıp oynarken fps hep 60 ve 30'a düşmüyor. 4K TV'de ise yine 30 fps'e düşüyor ara sahnelerde ve menüde.

Yani oyun ilginç bir şekilde FPS'i görüntülendigi ekrana göre ayarlıyor.
Evet. Her FIFA oyunun PC portunda bir sıkıntı oluyor zaten. Yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı