AMD koyun kırkar gibi kırpmış RX 6500 XT'yi

RX 6500 XT modellerde 3.0 modelde umudunuz olmasın. Tomarla sürücü getirilse bile umut yok. Kart kısıtlı. Böyle rezalet kart olamaz.
4.0 gelişir fakat 3.0 modeli atın çöpe.

Model olarak ayrılmayacak hocam 2 türlüde destekliyor fakat kısıtlı ve PCI 3.0'da kart kendini kapatıyor bence PCI 4.0 anakartı olanlar ucuz olursa düşünebilir aksi durumda kimse almasın bu kartı 15-20 FPS civarı FPS farkı oluyor oyundan oyuna.

Model olarak ayrılmayacak hocam 2 türlüde destekliyor fakat kısıtlı ve PCI 3.0'da kart kendini kapatıyor bence PCI 4.0 anakartı olanlar ucuz olursa düşünebilir aksi durumda kimse almasın bu kartı 15-20 FPS civarı FPS farkı oluyor oyundan oyuna.
Evet. Tabirim yanlış olmuş. Özür dilerim. Ben her türlü bu kartı önermeyi düşünmem. Pek bir fiyat söylentisi de göremedim. Sanırım sistemlerde gelir.

Kırpılmamış navi24 GPU kullanıyor, RX 6400 XT-6400 kırpılmış varyantı kullanır.

@The Man From E.A.R.T.H. Hocamın dediği gibi bitin düşük olması karıtn her zaman kötü olacağı anlamına gelmiyor. Ama hat sayısı darboğazı yüzünden performansı çok düşük.

Kartın fiyatı 4.650 TL'den başlayacak gibi.

Newegg'de stokta olmayan 6500XT 5200TL, vergilerle Total fiyatı 5900TL oluyor.
6000-6500'e alınmaz bu kart.
Sürücülerle performans işini düzelteceklerdir eminim.

Düzelmez, sürücü ile kartı bu kadar taşıyamaz.
Donanımsal sorunu büyük.

Kırpılmamış navi24 GPU kullanıyor, RX 6400 XT-6400 kırpılmış varyantı kullanır.

@The Man From E.A.R.T.H. Hocamın dediği gibi bitin düşük olması karıtn her zaman kötü olacağı anlamına gelmiyor. Ama hat sayısı darboğazı yüzünden performansı çok düşük.

Newegg'de stokta olmayan 6500XT 5200TL, vergilerle Total fiyatı 5900TL oluyor.
6000-6500'e alınmaz bu kart.

Düzelmez, sürücü ile kartı bu kadar taşıyamaz.
Donanımsal sorunu büyük.

RX 500 serisi ilk başlarda öyleydi sonradan gelen güncellemeler ile performans çok artmıştı.

RX 500 serisi ilk başlarda öyleydi sonradan gelen güncellemeler ile performans çok artmıştı.

Bu kart nedense yurt dışı forumlarda bile çok kötülendi bence sürücü ile olsa olsa 5 FPS falan artış gelir PCI 3.0 sorunu ciddi onu düzeltmeleri lazım hat kısıtlaması ayrı saçma bu kart 3500-4000 TL arası gelirse düşünülür yoksa yüksek paralar etmez. Gider 2.el GTX 1660 alırım bunu tokatlar geçer.

Bu kart sürücülerin bel bağlanacağı bir model değil. x4 ve 64Bit veri yolunun kapasitesi bu daha fazla performans gelse aktaracağı yer yok, kaçırılan nokta bu. Fiziksel dezavantajlar yazılımla düzeltilemez. 5500 XT'nin bile iyi kötü bir x8 veri yolu vardı ama o bile kartın kapasitesini bir miktar kırıyordu.

AMD bu kartı küfür eder gibi attı piyasaya. Haydi RX 580 eski, RX 590 trafo desen 5500 XT ve 1650 Super'e karşı ne avantajı var bu kartın? Koca bir sıfır.

Bu kart nedense yurt dışı forumlarda bile çok kötülendi bence sürücü ile olsa olsa 5 FPS falan artış gelir PCI 3.0 sorunu ciddi onu düzeltmeleri lazım hat kısıtlaması ayrı saçma bu kart 3500-4000 TL arası gelirse düşünülür yoksa yüksek paralar etmez. Gider 2.el GTX 1660 alırım bunu tokatlar geçer.

Yapım amacı belki farklıydı bu kartın. Oyun amaçlı tasarlamadılar demek ki adamlar bilemiyorum. 64 bit olması zaten büyük sıkıntı.

Bu kart sürücülerin bel bağlanacağı bir model değil. X4 ve 64 Bit veri yolunun kapasitesi bu daha fazla performans gelse aktaracağı yer yok, kaçırılan nokta bu. Fiziksel dezavantajlar yazılımla düzeltilemez. 5500 XT'nin bile iyi kötü bir X8 veri yolu vardı ama o bile kartın kapasitesini bir miktar kırıyordu.

AMD bu kartı küfür eder gibi attı piyasaya. Haydi RX 580 eski, RX 590 trafo desen 5500 XT ve 1650 Super'e karşı ne avantajı var bu kartın? Koca bir sıfır.

Cidden hayal kırıklığı kuzenim için PC bakıyoruz 1 aydır bekliyorum çıksada alsak diyordum sıfır parçalarla benim beklentimin çok çok altında çıktı dedim RX 5500XT 4 GB modeline en azından 15 FPS fark atsa 3-4 yıl götürür düşüncesiydi kart ondan beter çıktı.

Cidden hayal kırıklığı kuzenim için PC bakıyoruz 1 aydır bekliyorum çıksa da alsak diyordum sıfır parçalarla benim beklentimin çok çok altında çıktı dedim RX 5500XT 4 GB modeline en azından 15 FPS fark atsa 3-4 yıl götürür düşüncesiydi kart ondan beter çıktı.

Bu kartı direkt elemek lazım, 3-5 daha koysan RX 6600 alıyorsun, ki aradaki fark muazzam.

AMD'nin tek yapması gereken 6600'ü birazcık kırpıp 6500 XT ismiyle böyle 1660 Ti-5600 XT arası bir yere koyup piyasaya sürmek olacaktı. RTX 3050 böyle çıkacak çünkü.

Geri
Yukarı