AMD laptoplarda sıkıntı var mı?

atavratstrat62

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Bugün başıma bir olay geldi ve kafamdaki soru işaretlerinin bir nebze daha artmasına sebep oldu.

Netadapter repair uygulamasını Intel işlemcili HP'imde kullandığım hiçbir sıkıntı olmazken Ryzen 7'li Acer'ımda Wi-Fi tamamen gitti. Sonra Aygıt Yöneticisi'nden Wi-Fi cihazını kaldırıp restart atınca anca kurtarabildim.

Daha önce de R7'li Acer'ımda saçma sapan bir hoparlör cızırtısı vardı. Ses ayarlarında herhangi bir değişiklik yapınca düzeliyordu, örneğin monoyu açıp kapatıyordum düzeliyordu sonra tekrar kafasına göre başlıyordu.

AMD'nin kendi uygulaması bir driver yüklerken Windows başka driver yükleyip AMD yazılımını bozuyordu falan.

AMD'li Acer beni biraz yordu ve üzdü kısacası.

Bugünlerde bir cihaz almayı düşünüyorum ama AMD Ryzen 7730u var ve ben bu sıkıntılar AMD'den mi yoksa Acer olmasından dolayı mı onu merak ediyorum. Piyasada da AMD laptoplar çok azınlıkta olunca aklıma AMD sıkıntılar mı yaşatıyor diye sormak geldi.

Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

AMD'li Acer kullanıyorum bir sıkıntı olmadı ama teknoloji biraz şans işi. En iyi modeller bile bozuk çıkabiliyor veya çabuk bozulabiliyor.

Bende de Ryzen 7 5835u işlemcili laptop var belki şarj olarak Intel'e göre daha az süre veriyor olabilir onun haricinde diğer sıkıntıların Windows'la ilgili olduğunu düşünüyorum. Windows 10'da Wi-Fi sıkıntısı yokken Windows 11'de ara ara kopmalar yaşıyorum ve ses konusunda ayarlarda "ses efekti" diye bir seçenek var o açık olunca dediğiniz ses sorunu oluyor ancak şu an kapalı ve hiçbir sıkınıtısı yok. Size gelen cihaz sıkıntılıydı sanırım onun azizliğine uğramış gibisiniz.

Son düzenleme:
Bende de Ryzen 7 5835u işlemcili laptop var belki şarj olarak Intel'e göre daha az süre verebiliyor olabilir onu haricinde idiğer sıkıntıların Windows'la ilgili olduğunu düşünüyorum. Windows 10'da Wi-Fi sıkıntısı yokken Windows 11'de ara ara kopmalar yaşıyorum ve ses konusunda ayarlarda "ses efekti" diye bir seçenek var o açık olunca dediğiniz ses sorunu oluyor ancak şu an kapalı ve hiçbir sıkınıtısı yok. Size gelen cihaz sıkıntılıydı sanırım onun azizliğine uğramış gibisiniz.
Çok güzel yere değindin hocam hp intel windows 10 ama acer amd windows11 belki ondan da wifi olayında patlamış olabilirim. Ama diğer sorunlar şu an yok lakin alet windows 10’ken de vardı. O yüzden hiç emin olamadım 😄.

Çok güzel yere değindin hocam HP Intel Windows 10 ama Acer AMD Windows 11 belki ondan da Wi-Fi olayında patlamış olabilirim. Ama diğer sorunlar şu an yok lakin alet Windows 10'ken de vardı. O yüzden hiç emin olamadım 😄.

Belki Acer'in Wi-Fi kartında bir sıkıntı vardır diğer arkadaşların da dediği gibi teknoloji biraz şans işidir. Ayrıca ben Windows 10'un, 11'den daha stabil olduğunu düşünüyorum belki de o yüzden öyle bir sıkıntı olmuştur. Umarım yeni alacağınız cihazda hiçbir prolem yaşamazsınız.

Belki Acer'in Wi-Fi kartında bir sıkıntı vardır diğer arkadaşların da dediği gibi teknoloji biraz şans işidir. Ayrıca ben Windows 10'un, 11'den daha stabil olduğunu düşünüyorum belki de o yüzden öyle bir sıkıntı olmuştur. Umarım yeni alacağınız cihazda hiçbir prolem yaşamazsınız.
Wifi ben kurcalayana kadar sıkıntısız çalışıyordu. Büyük ihtimalle kullandığım program w11 de sıkıntı çıkarttı o yüzden alet saçmaladı yoksa hakkını yemeyeyim wifi sorun çıkartmadı ben kurcalayana kadar. İyi dilekleriniz içinse teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı